Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Sprawozdanie z warsztatów Zboża zjadamy energię z nich mamy Dnia 7 Listopada w przedszkolu nr 78 przy ul Radarowej 4a rozpoczęliśmy V edycję akcji Piramida.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Sprawozdanie z warsztatów Zboża zjadamy energię z nich mamy Dnia 7 Listopada w przedszkolu nr 78 przy ul Radarowej 4a rozpoczęliśmy V edycję akcji Piramida."— Zapis prezentacji:

1 Sprawozdanie z warsztatów Zboża zjadamy energię z nich mamy Dnia 7 Listopada w przedszkolu nr 78 przy ul Radarowej 4a rozpoczęliśmy V edycję akcji Piramida Żywienia Przedszkolaka. Wzięło w niej udział 5 grup w wieku od 3 do 6 lat. Rodzice zostali poinformowani o kolejnej edycji piramidy za pomocą plakatu i informacji na stronie internetowej przedszkola na której opisane było o czym będzie kolejna edycja i czego dzieci się dowiedzą.

2 Krasnale przypomniały sobie jak wygląda Piramida Żywienia Przedszkolaka. Wiedzą że zdrowa dieta jest urozmaicona i składa się z produktów z każdego piętra piramidy żywienia. Oznacza dostarczenie organizmowi odpowiedniej ilości białka, tłuszczu roślinnego i zwierzęcego, węglowodanów oraz witamin.

3

4 W pierwszym tygodniu warsztatów przedszkolaki poznały rodzaje zbóż: Żyto Owies Pszenica Jęczmień Kukurydza A także co się z nimi dzieje od zasiania i co z nich powstaje:

5 Dowiedziały się jaką drogę musi przejść zboże, żeby powstało pieczywo.

6

7 Dzieci bardzo interesowały się także małymi maszynami rolniczymi i były bardzo ciekawe jak wykorzystuje się je do produkowania żywności.

8 Przedszkolaki podsumowując już zdobytą wiedzę z ciekawością obejrzały film Od ziarenka do bochenka

9 Wysłuchały opowiadanie o Zwierzątkach ze Zdrowego Zakątka pt.: Kulinarna Podróż do Włoch. Poznały rodzaje makaronu, a także zwróciły uwagę na kształt, kolor, wielkość. Dowiedziały się że makaron robi się z mąki żytniej, razowej, pszennej, ryżowej.

10

11 Makaron, kasze i ryż wykorzystaliśmy do wykonania wielu cudownych prac plastycznych

12

13 Dzieci bawiły się wspaniale !!!

14 Byliśmy już tak głodni że skusiliśmy się na pyszny makaron…

15 Dowiedzieliśmy się jak powstają płatki zbożowe i jakie są ich rodzaje. Wiemy już które płatki są zdrowe i należy je jeść, a które szkodzą zdrowiu. Poznaliśmy płatki po wyglądzie, po zapachu a także je próbowaliśmy.

16 Już wiemy z czego powstają, a teraz zrobimy ciasteczka z płatków owsianych, słonecznika, pestek dyni, sezamu, rodzynek, bananów, mleka palce lizać… Krasnale wiedzą że są pyszne, zdrowe i dodają energii.

17 Przedszkolaki zaprosili swoich rodziców na występ. Rodzice brali aktywny udział we wspieraniu swoich dzieci. Dzieci przedstawiły program artystyczny wykorzystując zdobytą wiedzę podczas tych warsztatów, zatańczyły i zaśpiewały piosenkę Zasiali górale owies.

18 A na koniec… Dzieci wspólnie z rodzicami wyklejały bułki używając ziarna, a także zorganizowały quiz dla rodziców wykorzystując zdobytą wiedzę podczas warsztatów.


Pobierz ppt "Sprawozdanie z warsztatów Zboża zjadamy energię z nich mamy Dnia 7 Listopada w przedszkolu nr 78 przy ul Radarowej 4a rozpoczęliśmy V edycję akcji Piramida."

Podobne prezentacje


Reklamy Google