Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wykonały: Julia Margula, Dorota Jaszewska

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wykonały: Julia Margula, Dorota Jaszewska"— Zapis prezentacji:

1 Wykonały: Julia Margula, Dorota Jaszewska
DZIKIE KOTY Wykonały: Julia Margula, Dorota Jaszewska

2 TYGRYS Tygrys jest jednym z kotów, który nie boi się wody. Jego
kuzynami są lwy, które zaliczają się do drapieżników. Tygrysy są samotnikami. Prowadzą nocny tryb życia. Dojrzałość płciową osiągają  między 3 a 5 rokiem życia. To mięsożerne zwierze potrzebuje aż 10 kg. mięsa dziennie.

3 LEW Wszystkie lwice w stadzie są spokrewnione ze sobą. Lew może biec z prędkością nawet do 80km/h! Aby utrzymać intruzów w bezpiecznej odległości od swojego terytorium, wydaje od czasu do czasu wyraźny ryk, który daje się słyszeć w promieniu 10 km. Poza tym jest prawdziwym leniuchem – potrafi przespać 20 godzin w ciągu doby.

4 OCELOT Ocelot to drapieżny ssak z rodziny kotowatych, wyglądem przypominający geparda. W porównaniu do innych drapieżników, jest dość mały, lecz zwinny i równie niebezpieczny jak jego więksi kuzyni. To co go wyróżnia, to piękne, jedwabiście gładkie futro.

5 RYŚ Poza okresem godów jest samotnikiem zajmującym rozległe terytorium o powierzchni kilkuset kilometrów kwadratowych. Każdej nocy przemierza stałymi szlakami kilka lub kilkanaście kilometrów w poszukiwaniu pokarmu. Rzadko poluje z zasadzki: wbrew utartym poglądom prawie nigdy nie czatuje na swą ofiarę na gałęzi. Dobrze się wspina. Jego ofiarami są gryzonie, zające, ptaki, sarny, młode jelenie i dziki.

6 PUMA Żywią się zazwyczaj drobnymi ssakami takimi jak myszy, szczury króliki i zające, ale czasami napadają na owce, cielęta i młode łosia. Grasuje samotnie. Puma jest znana ze swej zwinności. Wiadomo, że potrafi zeskoczyć z urwiska 15 metrów w dół lub wskoczyć na drzewo wysokości 5 metrów.

7

8 ŚMIESZNE ( DZIKIE ) KOTY

9 Wykorzystane strony: infotygrysy.bloog.pl dinoanimals.pl Twojezwierzaki.org

10 DZIĘKUJEMY ZA UWAGĘ!


Pobierz ppt "Wykonały: Julia Margula, Dorota Jaszewska"

Podobne prezentacje


Reklamy Google