Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

W przypadku zaistnienia przesłanek z art. 20 ust

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "W przypadku zaistnienia przesłanek z art. 20 ust"— Zapis prezentacji:

1 KRYTERIA WYBORU NAUCZYCIELA DO ZWOLNIENIA W ZESPOLE SZKÓŁ NR 21 W BYDGOSZCZY

2 W przypadku zaistnienia przesłanek z art. 20 ust
W przypadku zaistnienia przesłanek z art. 20 ust. 1 pkt 2 Karty Nauczyciela, dyrektor szkoły może wypowiedzieć nauczycielowi stosunek pracy, gdy nie jest możliwe dalsze zatrudnianie w pełnym wymiarze zajęć wszystkich nauczycieli danego przedmiotu, czy danej specjalności. Dzieje się tak w oparciu o przyjęte w szkole kryteria zwolnień nauczycieli.

3 Proponowane kryteria 1. Rodzaj umowy o pracę.
2. Kwalifikacje nauczyciela – ukończone studia i formy doskonalenia zawodowego. 3. Stopień awansu zawodowego. 4. Staż pracy ogółem, staż pracy pedagogicznej, staż pracy w danej szkole. 5. Nagrody, wyróżnienia, osiągnięcia zawodowe. 6. Ocena pracy (ocena dorobku zawodowego).

4 Proponowane kryteria 7. Autorstwo i realizacja programów innowacyjnych (przy tych samych kwalifikacjach i stopniu awansu zawodowego). 8. Poziom zaangażowania nauczyciela w pracy na rzecz szkoły i środowiska. 9. Nabycie uprawnień emerytalnych. 10. Dyscyplina pracy. 11. Długotrwałe i dezorganizujące pracę w szkole nieobecności nauczyciela. 12. Sytuacja materialna i rodzinna.

5 Poza kryteriami zwolnień znajdują się osoby, których stosunek pracy jest szczególnie chroniony na mocy ustawy o związkach zawodowych, społecznej inspekcji pracy itp. Z osobami o których mowa możliwe jest rozwiązanie umowy o pracę lub wypowiedzenie warunków pracy po uzyskaniu zgody właściwego organu.


Pobierz ppt "W przypadku zaistnienia przesłanek z art. 20 ust"

Podobne prezentacje


Reklamy Google