Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

PODSUMOWANIE PROJEKTU „BEZPIECZNA SZKOŁA, PRZYJAZNY INTERNET”

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "PODSUMOWANIE PROJEKTU „BEZPIECZNA SZKOŁA, PRZYJAZNY INTERNET”"— Zapis prezentacji:

1 PODSUMOWANIE PROJEKTU „BEZPIECZNA SZKOŁA, PRZYJAZNY INTERNET”

2

3 ETAPY PROJEKTU  1. Dwa hasła reklamowe (bezpieczeństwo w sieci i na drodze)  2. Praca literacka  3. Film  4. Plakat

4

5 Hasła  Hasło powinno:  a) mieć charakter „reklamowy” – promować określoną postawę,  b) być czytelne – od razu powinno być wiadomo, o co chodzi,  c) być krótkie – zbyt długich się nie pamięta.  Dobrze, aby hasło:  a) nie zawierało rymów „częstochowskich” – brzmi to infantylnie,  b) zawierało metaforę (jak hasła klas IIIa i IIIc). 

6 Najlepsze hasło: IIIa „Bądź realny, nie wirtualny”

7 Praca literacka  1 miejsce (6 punktów) – klasa Ia za najciekawszą literacko pracę oraz klasa IIIc za wysoki poziom językowy wypowiedzi i wyczerpującą argumentację. Ponadto IIIc przesłała wypracowanie w wyznaczonym terminie, co udało się jeszcze tylko zespołowi z IIb;  2 miejsce (5 punktów) – klasa IIa za artykuł na wysokim poziomie, napisany ładnym językiem, z dobrymi przykładami;  3 miejsce (4 punkty) – klasa IIIb za poprawnie skonstruowaną rozprawkę.  Prace, które zajęły od czwartego do szóstego miejsca, różniły się poziomem językowym, sposobem argumentacji, kompozycją od wypracowań, którym przyznano więcej punktów.  4 miejsce (3 punkty) – klasa IIIa;  5 miejsce (2 punkty + 1 punkt za terminowość) – klasa IIb;  6 miejsce (1 punkt) – klasa Ib.

8 Najlepsza praca: Ia Świetne wypracowania stworzyły również uczennice z klas IIIc i IIa.

9 W. Masny, O. Cepok, K. Kumor  Pewnego niedzielnego popołudnia pani Józefina wybrała się w odwiedziny do pani Marii Antoniny. Pijąc herbatkę dyskutowały o Internecie.  -Internet jest super! Teraz wiem wszystko, co dzieje się w naszej parafii!- oznajmiła pani Antonina.  -Przecież Internet jest okropny! Tyle niebezpieczeństw się tam czai!- oburzyła się pani Józefina.  -Ależ Józiu, Internet jest źródłem informacji! Dzięki serwisowi e- dziennik jestem stale informowana o nowościach w szkole mojej wnusi, a także mam stały wgląd w jej oceny.  -Za to mój wnuczek Henio ma ciągle problemy przez te Internety. Wciąż musi za coś płacić, a ostatnio ktoś mu się włamał na stronę na face buku- pokręciła głową pani Józefina.

10 Ib  Współcześnie, większość ludzi na całym świecie posiada w swoich domach Internet. Aktualnie korzystają z niego dorośli jak i osoby niepełnoletnie. Używamy go m.in. do: szukania potrzebnych informacji, komunikowania się z ludźmi przez różnego rodzaju portale społecznościowe, poczty elektroniczne itp., słuchania lub ściągania muzyki, oglądania filmów i seriali, grania w gry online, czytania książek, a nawet robienia zakupów.

11 IIa ,,Istniejemy póki ktoś o nas pamięta’’. Słowa z powieści hiszpańskiego mistrza pióra Carlosa Ruiza Zafóna z pewnością są zmorą tych, których nieodpowiednie zdjęcia czy informacje przedostały się w wirtualną rzeczywistość. Trudne jest wymazanie ich z szarych komórek ludzi, a zatarcie ich w cyberprzestrzeni jest niemal niemożliwe. Jakże łatwe jest wpisanie nazwiska danej osoby w wyszukiwarce. Za czasów gdy wirtualna pajęczyna nie oplatała jeszcze świata, dawny wybryk z przeszłości nie mógłby przeszkodzić w pracy wykonywanej kilkanaście lat po danym incydencie.

12 IIb  Nikt nie potrafi dobrze odpowiedzieć czym jest Internet ja jedna spróbuję. Czym jest Internet - niewyczerpanym źródłem informacji czy niebezpiecznym medium? Na poparcie powyższej tezy podam parę argumentów.  Po pierwsze każdy się zgodzi, że Internet to jednak niewyczerpane źródło informacji. Internet daje nam odpowiedzi na tyle zadawanych przez nas pytań, ale czy są one sprawdzone?

13 IIIa  W tej rozprawce chciałabym wypowiedzieć się na temat Internetu, gdyż jest to najpowszechniejsze źródło wiedzy XXI w. Liczba informacji, które możemy w nim znaleźć jest niejednokrotnie większa niż we wszystkich pozostałych źródłach wiedzy, lecz ma on także swoje wady. Jaka jest prawda na temat Internetu ?  Po pierwsze chciałabym stwierdzić fakt, iż sieć internetowa jest stale rozbudowywana, począwszy od firm i przedsiębiorców, których celem jest zarobienie pieniędzy, a skończywszy na osobach prywatnych, które zakładają swoje fora, witryny internetowe czy portale społecznościowe.

14 IIIb  W czasach technologii i komputerów Internet stał się dla jednych niezastąpionym źródłem informacji. Miejscem rozrywki, w którym można zobaczyć dobre filmy i posłuchać muzyki. Drudzy są jego przeciwnikami z powodu wielu oszustw, kradzieży danych itp. I tu nasuwa się pewna refleksja. Internet to niewyczerpalne źródło informacji czy niebezpieczne media? W mojej pracy do jej uzasadnienia postaram się przytoczyć parę argumentów.  Po pierwsze chcę zwrócić uwagę na portale społecznościowe. Służą one wielu osobom do nawiązywania nowych znajomości, które mają szansę rozwijać się.

15 IIIc  Obecnie właściwie żyjemy w dwóch światach, realnym i wirtualnym. W tym drugim jesteśmy anonimowi, a więc odważniejsi, możemy być, kim chcemy. Często można spotkać się z nadużyciem tego przywileju, jaką daje nam ta pozorna anonimowość. Agresja, nienawiść niemal sączą się z klawiatur zakompleksionych ludzi, którym poczucie bezpieczeństwa pozwala leczyć kompleksy. To przykre, ale jakakolwiek działalność w Internecie spotyka się z „hejtem”, jest cienka granica między chamstwem a szczerością. W sieci ta granica się już powoli zaciera.

16 Najlepszy film: IIIc

17 Najlepszy plakat: IIa

18 PODSUMOWANIE

19 DZIAŁANIA DODATKOWE  Klasa Ib – przygotowanie plakatu i wiersza  Klasa IIb – przygotowanie plakatu + NIESPODZIANKA  Klasa IIIc – przygotowanie plakatu

20 REFLEKSJE  Bardzo wyrównany poziom i zaangażowanie niemal wszystkich zespołów – poważne potraktowanie problemu  Kłopoty z terminowością  Wartości: edukacyjna (np. dot. legalności wykorzystania muzyki) i wychowawcza projektu  Geneza: założenie, że wszystko, co umieszczane jest na stronie gimnazjum, nie pochodzi z nielegalnych źródeł

21

22 CZAS NA NIESPODZIANKĘ PRZYGOTOWANĄ PRZEZ IIB

23 NA ZAKOŃCZENIE Podziękowania dla poszczególnych klas i wychowawców, którzy czuwali nad działaniami młodzieży


Pobierz ppt "PODSUMOWANIE PROJEKTU „BEZPIECZNA SZKOŁA, PRZYJAZNY INTERNET”"

Podobne prezentacje


Reklamy Google