Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

O programie Szkoła z Klasą to ogólnopolska akcja edukacyjna prowadzona od 2002 roku przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i „Gazetę Wyborczą”. która promuje.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "O programie Szkoła z Klasą to ogólnopolska akcja edukacyjna prowadzona od 2002 roku przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i „Gazetę Wyborczą”. która promuje."— Zapis prezentacji:

1

2 O programie Szkoła z Klasą to ogólnopolska akcja edukacyjna prowadzona od 2002 roku przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i „Gazetę Wyborczą”. która promuje i współtworzy szkołę, która przygotowuje do życia w nowoczesnym świecie i wychowuje młodych ludzi na aktywnych obywateli, którzy chcą i potrafią stale się uczyć i podejmować nowe wyzwania. Szkoła z Klasą 2.0 Upowszechnia wśród uczniów wiedzę i postawy potrzebne we współczesnym świecie, pomaga rozwijać umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, stosować nowe technologie do uczenia się a nie tylko rozrywki, odpowiedzialnie korzystać ze źródeł, stosować szkolną wiedzę w praktyce, bezpiecznie korzystać z internetu.

3 Co dzieje się w szkole? W programie bierze udział cała szkoła – dyrektor, nauczyciele i uczniowie; Szkoły wypracowują Kodeks 2.0 (zasady korzystania z TIK w edukacji) i prowadzą zajęcia z wykorzystaniem wybranych zasobów i narzędzi; Nauczyciele i uczniowie realizują projekty edukacyjne z użyciem nowych technologii, uczące samodzielności, kreatywności i współpracy; Szkoła podsumowuje prace i osiągnięcia organizując Szkolny Festiwal 2.0

4 Poprzednie edycje → 2010/2014 2008/2010 ↑ 2006/2008 ↑ 2005/2007 ↑ 2004/2005 ↑ 2003/2007 ↑ 2002/2005 ↑

5 Co to jest TIK TIK Technologia Informacyjno Komunikacyjna - Czyli korzystanie z dostępnych źródeł nowej technologii: Komputera Telefonu komórkowego Aparatu cyfrowego Rzutnika Skanera Nie tylko po to aby się bawić, ale również uczyć się.

6 Kodeks – co to znaczy? KODEKS Zastanówmy się wspólnie co to słowo oznacza? Po co nam zasady?

7 Problemy do rozstrzygnięcia – siedem punktów Kodeksu 1.UCZ SIĘ I UCZ INNYCH Z (TIK) Jak chcielibyście aby wyglądały lekcje z wykorzystaniem komputera, Internetu ? Zastanówcie się jak korzystać z internetu, gdy lekcja odbywa się poza pracownią? Jakie narzędzia nowoczesnej technologii mogą nam się przydać na różnych przedmiotach i di różnych zadań? Jak nauczyć się prezentować swoje poglądy w sieci? Jak realizować zespołowe projekty z wykorzystaniem TIK? Co to jest złe i dobre ściąganie informacji z sieci?

8 Problemy do rozstrzygnięcia – siedem punktów Kodeksu 2. Z informacji korzystaj samodzielnie i krytycznie. W jaki sposób korzystać z TIK aby nie było to kopiowanie tylko korzystanie z zasobów sieci? Jak rozpoznawać wiarygodne źródła informacji ? Jak odróżniać informacje od opinii? Jak mądrze i skutecznie szukać informacji? Czy i jak reagować na nieprawidłowości oszustwa i błędy? Jak reagować na przejawy nietolerancji?

9 Problemy do rozstrzygnięcia 3. Nie kradnij i nie daj się okraść Jak zgodnie z prawem korzystać z dostępnych w sieci materiałów- tekstów, zdjęć, filmów? Jak szukać legalnych materiałów? J ak podawać autorów i źródła? Jak podpisywać swoje prace?

10 Problemy do roztrzygnięcia 4. Komunikujmy się. Jak używać TIK do komunikacji w szkole i z rodzicami? Jak e-maile oraz portale społecznościowe mogą ułatwić kontakty nauczycieli, uczniów i rodziców? Czy używać sms w kontaktach z uczniami ? Gazetka internetowa szkoły wasze pomysły? Jak powinna wyglądać strona internetowa szkoły?

11 Problemy do rozstrzygnięcia 5. Komputery pod ręką. Jak wykorzystywać komputery i dostęp do sieci w czasie pobytu w szkole? Rozrywka na szkolnych komputerach kiedy i w jakim zakresie?

12 Problemy do rozstrzygnięcia 6. Bądź bezpieczny w sieci. Na czym polega bezpieczne korzystanie w sieci? Jakie ślady zostawiasz surfując w internecie? Komputery w szkole – co uczniowie mogą na nich robić, a czego nie? Kontakty z nieznajomymi – jak nauczyć się zasad bezpieczeństwa? Strony na które lepiej nie wchodzić?

13 Problemy do rozstrzygnięcia 7. Nauczcie tego dorosłych W jaki sposób możemy szkolić innych: - rodziców, dziadków, sąsiadów, w dziedzinie TIK? Wybierzcie 10 umiejętności których chcielibyście nauczyć dorosłych. Porozmawiajcie o tym z dziadkami.

14


Pobierz ppt "O programie Szkoła z Klasą to ogólnopolska akcja edukacyjna prowadzona od 2002 roku przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i „Gazetę Wyborczą”. która promuje."

Podobne prezentacje


Reklamy Google