Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

PAMIĘTAJ !!! Internet ma dobre i złe strony. PAMIĘTAJ !!! Internet ma dobre i złe strony.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "PAMIĘTAJ !!! Internet ma dobre i złe strony. PAMIĘTAJ !!! Internet ma dobre i złe strony."— Zapis prezentacji:

1

2 PAMIĘTAJ !!! Internet ma dobre i złe strony

3

4 Dobre strony Internetu
Dostęp do ciekawych gier ( Dostęp do różnych informacji o świecie( Miejsce nawiązania kontaktów, odszukiwania osób ( Korzystanie z poczty elektronicznej ( Dostęp do informacji publicznych (bibliotek, księgarni, szkół, itp.); Robienie zakupów bez konieczności wychodzenia z domu (

5 ZŁE STRONY INTERNETU (ZAGROŻENIA)
Łatwy dostęp do danych (nigdy nie pisz na czacie z nieznajomą osobą i nie podawaj swoich danych osobowych; gdy chcesz się spotkać z zapoznaną przez Internet osobą, umów się w miejscu publicznym); Zagrożenie pornografią, łatwy dostęp do tych stron; Zbyt duża ilość informacji, trudny wybór; Zjadacz czasu – uzależnia;

6

7 Jak można korzystać z Internetu w szkole?
Z Internetu możemy korzystać: odrabiając zadania domowe; słuchając muzyki; oglądając filmy; oglądając zdjęcia z różnych stron świata; czytając książki i gazety, itp.

8

9 to od CIEBIE zależy co wybierzesz, jak będziesz korzystać!!!
Bezpieczny Internet?! to od CIEBIE zależy co wybierzesz, jak będziesz korzystać!!!

10

11 Drodzy internauci!!! Internet jest dla nas, ale trzeba go używać z rozsądkiem.

12 Prezentację przygotował: Damian Zając, uczeń klasy I ULO w Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. Jana Pawła II w Jarosławiu, pod opieką wychowawcy Marka Gałasiewicza. W prezentacji wykorzystano prace plastyczne uczniów Ośrodka, wykonane w czasie „Tygodnia bezpiecznego internetu”


Pobierz ppt "PAMIĘTAJ !!! Internet ma dobre i złe strony. PAMIĘTAJ !!! Internet ma dobre i złe strony."

Podobne prezentacje


Reklamy Google