Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

DEBATA SZKOLNA KODEKS 2.0..

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "DEBATA SZKOLNA KODEKS 2.0.."— Zapis prezentacji:

1 DEBATA SZKOLNA KODEKS 2.0.

2 KODEKS Będzie zbiorem zasad ułatwiających korzystanie z narzędzi TIK w nauczaniu i uczeniu się. Reguły, które powstaną podczas naszej wspólnej dyskusji pozwolą wykorzystać Internet, komórkę, komputer jako źródło nie rozrywki i komunikacji ale mądrej i nowoczesnej edukacji.

3 ZIELONE- TAK, CZERWONE- NIE
ZASADY DEBATY Wypowiadamy się po udzieleniu głosu przez prowadzącego, Szanujemy poglądy innych, Nie przeszkadzamy uczestnikom podczas wypowiedzi, Podczas głosowania używamy karteczek ZIELONE- TAK, CZERWONE- NIE

4 WYNIKI ANKIETY SZKOLNEJ
Na pytanie czy Twoja szkoła wykorzystuje TIK w nauczaniu? ODPOWIEDZI TAK Udzieliło 100 % ankietowanych ( 145 uczniów klas I- III gimnazjum), podając przykłady: e- platforma, e- dziennik, owa komunikacja, aplikacje i strony www. służące edukacji, multibooki z których korzystają podczas zajęć dzięki tablicom interaktywnym, laptopom, komputerom, radiowęzeł.

5 Na pytanie czy Ty wykorzystujesz TIK podczas nauki w domu?
TAK- ODPOWIEDZIAŁO 90%uczniów, Byli to uczniowie, którzy korzystają z zadań na platformie edukacyjnej Moodle, platformie GWO. Wykorzystują również słowniki multimedialne, aplikacje, programy, e- dziennik.

6 Na pytanie jakie działania Twojej szkoły związane z wykorzystaniem technologii TIK zasługują na pochwałę? Uczniowie doceniają wyposażenie szkoły w tablice interaktywne, laptopy, rzutniki, pracownie językowe, komputery dzięki, którym mogą korzystać z multibooków, aplikacji, programów, prezentacji, filmów edukacyjnych. Chwalą e-dziennik, stronę internetowa szkoły, e- platformę, zakup telebimu

7 Na pytanie co w naszej szkole można zmodyfikować?
52 % ankietowanych uznało, że działania szkoły związane z wprowadzaniem nowych technologii w nauczaniu nie wymaga żadnych zmian. Pozostali sugerują: wzbogacenie bazy szkoły o tablety, laptopy do pracy podczas lekcji. Proponują e-booki na każdym przedmiocie możliwość wykorzystywania telefonów podczas lekcji oraz modyfikację strony internetowej szkoły.

8 UCZ I UCZ SIĘ Z TIK. Na wszystkich zajęciach lekcyjnych korzystamy ze sprzętu multimedialnego co będzie okazją do szukania w Internecie aplikacji, informacji na zadany temat. Wykorzystujemy platformę e- learningową do celów edukacyjnych oraz zajęć dodatkowych. Projekty klasowe, zadania domowe wykonujemy w ciekawej formie np. prezentacje multimedialne.

9 Z INFORMACJI KORZYSTAJ SAMODZIELNIE I KRYTYCZNIE.
Korzystamy ze sprawdzonych przez nauczycieli i poleconych stron, które podają wiarygodne informacje. Nie pozostajemy obojętni jeśli znajdziemy błędy lub dostrzeżemy nieprawidłowości.

10 NIE KRADNIJ I NIE DAJ SIĘ OKRAŚĆ.
Korzystamy z legalnych oprogramowań, nie rozpowszechniamy nielegalnych programów i materiałów. Pamiętamy, że w sieci obowiązują prawa autorskie, korzystając z dostępnych materiałów zawsze podajemy źródło.

11 KOMUNIKUJMY SIĘ. Do komunikacji nauczyciel- rodzic- uczeń wykorzystujemy stronę internetową szkoły, platformę szkolną, e- dziennik, portale społecznościowe oraz pocztę owa. Z telefonów komórkowych i dostępu do WiFi korzystamy tylko podczas przerw, na zajęciach mamy wyłączone telefony.

12 KOMPUTERY POD RĘKĄ. Po zajęciach lekcyjnych w wyznaczonych miejscach w szkole mamy dostęp do zasobów sieci internetowej oraz korzystamy z nich w czasie zajęć dodatkowych.

13 BĄDŹ BEZPIECZNY W SIECI.
Nie korzystamy z podejrzanych stron internetowych, otwieramy linki tylko od znajomych. Pamiętamy, że każdy ruch w Internecie pozostawia ślad.

14 NAUCZCIE TEGO DOROSŁYCH.
Pomagamy osobom starszym a także niepełnosprawnym koleżankom i kolegom w odnalezieniu się w wirtualnej przestrzeni.

15 Dziękuję za wspólną, owocną pracę !!!


Pobierz ppt "DEBATA SZKOLNA KODEKS 2.0.."

Podobne prezentacje


Reklamy Google