Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

SZKOLNY KODEKS 2.0 Szkolny Kodeks 2.0. SZKOLNY KODEKS 2.0 1. Wykorzystujemy Komputer i Internet pamiętając, że jest źródłem wiedzy, a nie tylko zabawy.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "SZKOLNY KODEKS 2.0 Szkolny Kodeks 2.0. SZKOLNY KODEKS 2.0 1. Wykorzystujemy Komputer i Internet pamiętając, że jest źródłem wiedzy, a nie tylko zabawy."— Zapis prezentacji:

1 SZKOLNY KODEKS 2.0 Szkolny Kodeks 2.0

2 SZKOLNY KODEKS 2.0 1. Wykorzystujemy Komputer i Internet pamiętając, że jest źródłem wiedzy, a nie tylko zabawy i rozrywki. Wykorzystujemy Komputer i Internet pamiętając, że jest źródłem wiedzy, a nie tylko zabawy i rozrywki.

3 SZKOLNY KODEKS 2.0 2. Podczas lekcji i ucząc się w domu w miarę potrzeb i możliwości, wykorzystujemy dostępny sprzęt audiowizualny i programy edukacyjne znajdujące się w sieci. Podczas lekcji i ucząc się w domu w miarę potrzeb i możliwości, wykorzystujemy dostępny sprzęt audiowizualny i programy edukacyjne znajdujące się w sieci.

4 SZKOLNY KODEKS 2.0 3. Z informacji zawartych w Internecie korzystamy samodzielnie i krytycznie, weryfikując je z wiarygodnych źródeł. Z informacji zawartych w Internecie korzystamy samodzielnie i krytycznie, weryfikując je z wiarygodnych źródeł.

5 SZKOLNY KODEKS 2.0 4. Przestrzegamy regulaminy serwisów internetowych uważnie je czytając. Przestrzegamy regulaminy serwisów internetowych uważnie je czytając.

6 SZKOLNY KODEKS 2.0 5. Korzystając z informacji zawartych w sieci, szanujemy prawo autorskie, zawsze podajemy: źródło, autora, link do strony wraz z datą wykorzystania materiałów z danej strony. Korzystając z informacji zawartych w sieci, szanujemy prawo autorskie, zawsze podajemy: źródło, autora, link do strony wraz z datą wykorzystania materiałów z danej strony.

7 SZKOLNY KODEKS 2.0 6. Komunikujemy się z nauczycielami, rodzicami i między sobą za pośrednictwem poczty e-mail – nauczyciele dysponują kontami pocztowymi przeznaczonymi do kontaktu z uczniami i rodzicami. Komunikujemy się z nauczycielami, rodzicami i między sobą za pośrednictwem poczty e-mail – nauczyciele dysponują kontami pocztowymi przeznaczonymi do kontaktu z uczniami i rodzicami.

8 SZKOLNY KODEKS 2.0 7. Często zaglądamy na szkolną stronę internetową, która zawiera aktualne informacje z życia szkoły i ważne komunikaty. Korzystamy także ze strony, na której nauczyciele umieszczają dodatkowe materiały dydaktyczne do lekcji. Często zaglądamy na szkolną stronę internetową, która zawiera aktualne informacje z życia szkoły i ważne komunikaty. Korzystamy także ze strony, na której nauczyciele umieszczają dodatkowe materiały dydaktyczne do lekcji.

9 SZKOLNY KODEKS 2.0 8. Na niektórych zajęciach dydaktycznych prowadzimy notatki wykorzystując w tym celu własny sprzęt komputerowy. Na niektórych zajęciach dydaktycznych prowadzimy notatki wykorzystując w tym celu własny sprzęt komputerowy.

10 SZKOLNY KODEKS 2.0 9. Nie umieszczamy w Internecie: informacji, zdjęć, filmów o innych osobach bez ich zgody. Nie umieszczamy w Internecie: informacji, zdjęć, filmów o innych osobach bez ich zgody.

11 SZKOLNY KODEKS 2.0 10. Dbamy o nasze bezpieczeństwo w sieci: chronimy dane osobowe, hasła, kody. Dbamy o nasze bezpieczeństwo w sieci: chronimy dane osobowe, hasła, kody.

12 SZKOLNY KODEKS 2.0 11. Zarówno w szkole, jak i w domu stosujemy programy antywirusowe i inne oprogramowanie zapewniające bezpieczeństwo komputerów. Zarówno w szkole, jak i w domu stosujemy programy antywirusowe i inne oprogramowanie zapewniające bezpieczeństwo komputerów.

13 SZKOLNY KODEKS 2.0 12. Pomagamy kolegom, nauczycielom i znajomym w zdobywaniu wiedzy na temat korzystania z narzędzi TIK. Uczymy się korzystać z TIK ucząc się od innych i ucząc innych. Pomagamy kolegom, nauczycielom i znajomym w zdobywaniu wiedzy na temat korzystania z narzędzi TIK. Uczymy się korzystać z TIK ucząc się od innych i ucząc innych.

14 SZKOLNY KODEKS 2.0 Szkolny Kodeks 2.0 został wypracowany przez młodzież III Liceum Ogólnokształcącego. Grafikę wykonała: Ewa Zdunek - uczennica klasy 2b


Pobierz ppt "SZKOLNY KODEKS 2.0 Szkolny Kodeks 2.0. SZKOLNY KODEKS 2.0 1. Wykorzystujemy Komputer i Internet pamiętając, że jest źródłem wiedzy, a nie tylko zabawy."

Podobne prezentacje


Reklamy Google