Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Szkoła z klasą 2.0 czyli TIK wśród nas

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Szkoła z klasą 2.0 czyli TIK wśród nas"— Zapis prezentacji:

1 Szkoła z klasą 2.0 czyli TIK wśród nas
Wypowiedzi uczniów klasy IV b Szkoły Podstawowej nr 4 im. prof. Adama Wodziczki w Luboniu

2 W dzisiejszych czasach korzystanie z Internetu, komputera i innych nowoczesnych technologii jest koniecznością, ale od nas samych zależy jak będziemy z tych dobrodziejstw XXl wieku korzystali.

3 Kiedyś nie było takiego dostępu do komputerów i Internetu, więc nauka wyglądała inaczej niż teraz. Dziś prawie każdy ma komputer z dostępem do sieci. Wiele szkół  posiada komputery. Musimy pamiętać, że wszystko jest dla ludzi, tylko trzeba umieć korzystać z tego z rozwagą.

4 Uczę i uczę się z TIK Dużo przyjemniej by nam się uczyło.
Dzięki komputerom my uczniowie uzyskujemy dostęp do informacji, które znajdują się w Internecie, np. gdzie jest położony Berlin, itd..... Można odszukać zasady pisowni słów. Ponadto, Internet otwiera nam dostęp do informacji z całego świata. Pozwala nam czerpać wiedzę na różne tematy, dzięki czemu możemy wszechstronnie rozszerzać naszą wiedzę. Można również znaleźć ładne zdjęcia i ciekawostki ze świata. Z Internetu można korzystać w celach edukacyjnych, np. program „Matlandia” to program  matematyczny.   Korzystanie z Internetu pozwala na szybki dostęp do źródeł wiedzy bez potrzeby szukania w grubych książkach.

5 Z informacji korzystam samodzielnie i krytycznie
W Internecie  możemy sprawdzić różnego typu rzeczy, np. gdy Pani od polskiego zada zadanie domowe, to można z łatwością sprawdzić w Internecie. Wpisuję krótkie hasło w Google i komputer mi wyszukuje wiadomości.   Wybieram te, które są mi potrzebne. Czytam i przepisuję swoimi słowami. Nigdy nie przepisuję cudzych tekstów, bo trzeba być uczciwym i nie wolno oszukiwać. W Internecie można znaleźć gotowe rozwiązania zadań domowych,  z których nie powinno się korzystać.

6 Z informacji korzystam samodzielnie i krytycznie
Wadą korzystania z Internetu jest to, że chcemy traktować go jako nasze główne źródło wiedzy. Nasza uczciwość w sieci to:  nie należy podszywać się pod kogoś oraz nikogo nie ośmieszać i nie wrzucać obraźliwych fotek ani filmików. Z Internetu można wydrukować ciekawe obrazki i interesujące artykuły. Teraz dzieci kopiując z Internetu informacje często ich nie czytają ze zrozumieniem (''Idą na łatwiznę''). Zdarza nam się, że  idziemy na łatwiznę i zamiast wymyślić coś samemu, wolimy ściągnąć z Internetu. Zwalnia nas to z myślenia i mamy coraz gorszą wyobraźnię. Mój czas korzystania z Internetu też jest ograniczony, nigdy nie korzystam zbyt długo i o późnych godzinach.

7 Komunikuję się Do zalet, jakie oferuje sieć internetowa możemy zaliczyć : pocztę elektroniczną czyli e, które pozwalają na szybką wymianę wiadomości , czaty oraz różne komunikatory internetowe takie jak gadu-gadu, czy skype -pozwalają na poznawanie różnych ludzi z całego świata, szybkie komunikowanie się z drugą osobą.        Uważam, że korzystanie z komputera i Internetu jest pomocne w czasie nauki jako dodatkowe źródło   wzajemnego komunikowania się. Możemy  sobie nawzajem pomóc  w wytłumaczeniu zadań. Dzięki Internetowi można bardzo szybko przekazywać ważne informacje.

8 Jestem bezpieczny Korzystanie z komputera i z Internetu może być też niebezpieczne, ponieważ przez przypadek możemy wejść na niebezpieczne strony internetowe oraz gry zawierające wulgarny język. Internet, komputer lub gry mogą uzależnić. Z Internetu można też korzystać bezpiecznie czyli:               nie rozmawiać z nieznajomymi np. przez Facebooka,               nie udostępniać swoich prywatnych danych,                                               nie wierzyć wszystkiemu, co jest napisane w Internecie,                                nie odpowiadać na zaczepki w Internecie, wchodzić tylko na bezpieczne i zaufane strony, kontrolować czas spędzany przed komputerem. Ogólnymi wadami i zagrożeniami są wirusy, które mogą uszkodzić nam komputer, hakerzy, którzy włamują się do danych  haseł i kont bankowych.


Pobierz ppt "Szkoła z klasą 2.0 czyli TIK wśród nas"

Podobne prezentacje


Reklamy Google