Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Komputer z dostępem do Internetu jest jednym z najważniejszych narzędzi służących współczesnemu człowiekowi do pracy, nauki i rozrywki. Jak każde narzędzie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Komputer z dostępem do Internetu jest jednym z najważniejszych narzędzi służących współczesnemu człowiekowi do pracy, nauki i rozrywki. Jak każde narzędzie."— Zapis prezentacji:

1

2 Komputer z dostępem do Internetu jest jednym z najważniejszych narzędzi służących współczesnemu człowiekowi do pracy, nauki i rozrywki. Jak każde narzędzie może być wykorzystywane do różnych celów.

3 Niebezpieczeństwa które mogą czekać na dzieci w Internecie : Niebezpieczne kontakty Cyberprzemoc Nieświadome udostępnianie informacji Uzależnienie od Internetu Uważaj !

4 Podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się w Internecie

5 Zasada 1 Nie udostępniaj nikomu haseł na pocztę elektroniczną!

6 Zasada 2 Nie rozmawiaj z osobami których nie znasz!

7 Zasada 3 Korzystaj ze stron które znasz!

8 Zasada 4 Nie wchodź na strony dla dorosłych! +18

9 Powiedz dorosłemu! Kiedy ktoś lub coś w Internecie cię przestraszy, powiedz o tym rodzicom lub zadzwoń na policje

10 Szkodliwe treści Mogą doprowadzić do kontaktów z osobami, które mają wobec dziecka złe intencje. Mogą sprawić, że świat staje się dla dziecka niezrozumiały, zagrażający i przestanie czuć się w nim bezpieczne.

11

12 Uzależnienie Internet jest szczególnie groźnym i uzależniającym medium. Godziny spędzane w sieci to czas odebrany pracy, nauce czy życiu rodzinnemu. Uzależnienie od Internetu staje się coraz poważniejszym problemem społecznym. Dotyka przede wszystkim osoby mieszkające samotnie oraz nie mające stałego zajęcia.

13 Oznaczenia w grach

14 Internet Złe strony : Dobre strony : 1. Uzależnienia 1. Pomoc w nauce 2. Wirusy 2. Fajne gry 3. Oszuści 3. Fajne filmy

15 Hasło Nasze hasło, którego nie możemy nikomu podawać musi być długie. Powinno zawierać małe, duże litery i cyfry.

16

17 Cyberprzemoc Cyberprzemoc - stosowanie przemocy poprzez: prześladowanie, zastraszanie, nękanie, wyśmiewanie innych osób z wykorzystaniem Internetu i narzędzi typu elektronicznego takich jak: SMS, e-mail, witryny internetowe, fora dyskusyjne w internecie, portale społecznościowe i inne. Osobę dopuszczającą się takich czynów określa się stalkerem.

18

19 Strony które warto jest obejrzeć : www.dzieckowsieci.pl www.sieciaki.pl

20 Prezentację wykonała Sandra Kopyścińska kl. 6b Szkoła P odstawowa nr 1 im. p płk a pil. Mariana Pisarka w Radzyminie Korzystałam ze stron: Wikipedia, Google, www.sieciaki.pl, www.dzieckowsieci.pl i innych stron. www.sieciaki.plwww.dzieckowsieci.pl


Pobierz ppt "Komputer z dostępem do Internetu jest jednym z najważniejszych narzędzi służących współczesnemu człowiekowi do pracy, nauki i rozrywki. Jak każde narzędzie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google