Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Surfowanie po Sieci nie jest skomplikowanym zajęciem. Korzystania z Internetu można nauczyć się samemu niezależnie od tego ile ma się lat. Aplikacje internetowe.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Surfowanie po Sieci nie jest skomplikowanym zajęciem. Korzystania z Internetu można nauczyć się samemu niezależnie od tego ile ma się lat. Aplikacje internetowe."— Zapis prezentacji:

1

2 Surfowanie po Sieci nie jest skomplikowanym zajęciem. Korzystania z Internetu można nauczyć się samemu niezależnie od tego ile ma się lat. Aplikacje internetowe są przyjazne dla użytkownika, ułatwiając poruszanie po wirtualnym świecie. Oczywiście nie wszyscy używają Internetu w tym samym celu. Jedni lubią gry online a inni słuchać muzyki. Jest też grupa osób, która wykorzystuje Sieć do złych zamiarów Surfowanie po Sieci nie jest skomplikowanym zajęciem. Korzystania z Internetu można nauczyć się samemu niezależnie od tego ile ma się lat. Aplikacje internetowe są przyjazne dla użytkownika, ułatwiając poruszanie po wirtualnym świecie. Oczywiście nie wszyscy używają Internetu w tym samym celu. Jedni lubią gry online a inni słuchać muzyki. Jest też grupa osób, która wykorzystuje Sieć do złych zamiarów ………………..…..

3 Liczba komputerów podłączonych do Sieci przekroczyła milion a grono internautów zaczęło się powiększać. Dzisiaj z Internetu na całym świecie korzysta już ponad miliard osób. Dlatego trzeba bardzo uważać gdy surfujemy po Internecie. Oto kilka sposobów jak uniknąć kłopotów w Sieci. …………………..

4 Nie podawaj swoich danych! W Internecie posługuj się tylko Nickiem i nigdy nie podawaj swoich danych osobowych, takich jak imię, nazwisko, numer telefonu, adres domowy, czy numer szkoły Mów jeśli coś jest nie tak! W sytuacji kiedy ktoś lub coś Cię w Internecie zaniepokoi lub wystraszy, koniecznie opowiedz o tym rodzicom lub innej zaufanej osobie dorosłej. Możesz w takiej sytuacji skontaktować się z Helpline.org.pl czyli ze specjalistami do spraw bezpieczeństwa w Internecie, dzwoniąc pod bezpłatny numer 0 800 100 100 Nie ufaj osobom poznanym w sieci! Nigdy nie można w 100% zaufać komuś poznanemu w Sieci. Nie spotykaj się z nikim zbyt pochopnie w prawdziwym świecie. Jeżeli planujesz spotkanie, zawsze poinformuj o tym rodziców. …………………………..

5 Nie podawaj swoich danych! Jeżeli Twój komputer jest podłączony do Internetu, musisz mieć zainstalowany odpowiedni program antywirusowy. Powinieneś również zaopatrzyć się w Firewall (tzn. ściana ogniowa). Pamiętaj o aktualizacji wymienionych programów, bo tylko wtedy Twój komputer będzie w pełni zabezpieczony przed atakiem wirusów i hakerów. Stosuj zasady Netykiety! Netykieta to zbiór zasad kulturalnego i prawidłowego korzystania z Internetu. To regulamin poprawnego zachowania się w Sieci, stworzony przez samych Internautów. Powinni ją znać wszyscy korzystający z Sieci. Wtedy nikt nie obawiałby się, że zostanie źle potraktowany w Necie. ………………..……

6 W Internecie na niebezpieczne pytania udzielaj bezpiecznych odpowiedzi. …………………

7 Jak się nazywasz? Mów mi wuju.

8 Gdzie mieszkasz? Chrząszczrzewoszyce powiat Łękołody.

9 Jak wyglądasz? Podchodzę do okna otwieram je i wyglądam.

10 Dostajesz kieszonkowe? A ty co, Urząd Skarbowy?

11 Co masz na sobie? Wzrok rodziców.

12 Ile zarabiają twoi rodzice? O wiele za mało.

13 Odwiedzisz mnie? A co leżysz w szpitalu?

14 Wyślesz mi fotkę? Do paszportu musisz mieć swoją.

15 Jesteś w domu sam? Nie licząc rodziny…

16 Poznamy się bliżej? Nie.

17 Dlaczego? Zatrudnij sobie tłumacza jeśli nie rozumiesz

18 Pamiętaj, że nigdy nie możesz mieć pewności, z kim rozmawiasz w Internecie. Ktoś kto podaje się za twojego rówieśnika w rzeczywistości może być dużo starszy i mieć wobec ciebie złe zamiary. Pamiętaj, że nigdy nie możesz mieć pewności, z kim rozmawiasz w Internecie. Ktoś kto podaje się za twojego rówieśnika w rzeczywistości może być dużo starszy i mieć wobec ciebie złe zamiary. …………

19 Internet nie jest ani dobry, ani zły. To od nas zależy czy będzie przestrzenią bezpieczną. O bezpieczeństwo w globalnej sieci dbaj tak, jak dbasz o nie w świecie realnym. …………………

20 Materiały zostały zaczerpnięte ze strony: http://www.sieciaki.pl/ Autor prezentacji: Małgorzata Bogacz


Pobierz ppt "Surfowanie po Sieci nie jest skomplikowanym zajęciem. Korzystania z Internetu można nauczyć się samemu niezależnie od tego ile ma się lat. Aplikacje internetowe."

Podobne prezentacje


Reklamy Google