Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

GREENPEACE to międzynarodowa organizacja pozarządowa, działająca na rzecz ochrony środowiska naturalnego. Działalność ta koncentruje swoje działania.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "GREENPEACE to międzynarodowa organizacja pozarządowa, działająca na rzecz ochrony środowiska naturalnego. Działalność ta koncentruje swoje działania."— Zapis prezentacji:

1

2

3 GREENPEACE to międzynarodowa organizacja pozarządowa, działająca na rzecz ochrony środowiska naturalnego. Działalność ta koncentruje swoje działania na najbardziej istotnych, globalnych zagrożeniach dla bioróżnorodności i środowiska. GREENPEACE przeciwstawia się niszczeniu środowiska naturalnego. Grupa zaczęła swoją działalność w latach 70 ubiegłego stulecia. Pierwsza działalność polegała na proteście przeciwko niszczeniu nuklearnego Alaski. Od tamtej pory istotą działania organizacji są akcje przeprowadzane na wodzie, ziemi i w powietrzu, których celem jest zwrócenie uwagi opinii publicznej na przypadki niszczenia naszej planety, istotne problemy ekologiczne, a także wskazanie odpowiedzialnych za taki stan rzeczy.

4 1. KLIMAT - W efekcie zmian klimatu co roku ginie na świecie ok 160.000 osób. W przeciągu zaledwie 50 lat jedna trzecia wszystkich gatunków roślin i zwierząt może wyginąć. Jesteśmy ostatnim pokoleniem, które może położyć temu kres.

5 Obecny stan wiedzy na temat genetyki umożliwia naukowcom manipulowanie materiałem genetycznym i modyfikowanie roślin, zwierząt i mikroorganizmów w taki sposób, że możliwe jest uzyskanie odmian, które nie pojawiłyby się w środowisku naturalnym.

6 Morza i oceany przez lata postrzegano jako źródło bezgranicznych zasobów. Nadmierne i niekontrolowane ich wykorzystywanie sprawiło, że przyroda morska jest obecnie poważnie zagrożona.

7 Nikt z nas nie spożywa świadomie toksycznych chemikaliów, ale od procesu produkcji po usuwanie odpadów, trujące substancje wprowadzane są do naszego powietrza, wody czy ziemi, mając niekorzystny wpływ na zdrowie człowieka i stan środowiska naturalnego. Mimo to przemysł wytwarza dziesiątki tysięcy substancji, które w większości nigdy nie zostały przebadane pod kątem ich oddziaływania na nas i nasze otoczenie.

8 Razem możemy zrobić wiele zaczęłyśmy : W szkole zbierać zużyte baterie Stworzyłyśmy pojemniki do segregacji śmieci Nakłaniałyśmy znajomych, aby nie wyrzucali śmieci na ulicę Ogłaszałyśmy akcje wśród rówieśników PAMIĘTAJCIE ! WASZ WKŁAD MOŻE ZMIENIĆ ŚWIAT CZYLI OTOCZENIE WOKÓŁ CIEBIE !

9

10

11 Aby uzyskać pełny obraz wiedzy naszego społeczeństwa o organizacji Greenpeace przeprowadziłyśmy ankietę dotyczącą podstawowych informacji o tej organizacji

12

13

14

15

16

17

18

19 GREENPEACE jest organizacją miedzy narodową. Jest to również stowarzyszenie otwarte, gdyż może do niego przystąpić każdy,kto chce pomóc ratować naszą planetę. Każda pomoc się liczy. GREENPEACE ma wiele oddziałów na całym świecie, mimo wielu trudność, on nie przestaje głosić swoich ideologii. Zdarza się nawet, że nasi zieloni przyjaciele działają tam gdzie nie mają oddziałów. Przede wszystkim liczy się dla nich dobro NASZEJ PLANETY!!!

20

21 Organizacja ta uczy nas jak dbać o nasze środowisko. Pokazuje również to, ze czasami trzeba użyć nawet najdrastyczniejszych metod,ponieważ czasami tylko te potrafią do nas dotrzeć.

22 Wiele osób należących do Greenpeace albo z poza niej ukazuje nam że nieważne jaki będzie nasz wkład większy czy mniejszy to np. podnosząc papierek z podłogi spowodujemy, że nowe drzewo nie zostanie ścięte albo to że nie będzie rozkładała się on przez 3000tys lat i nie będzie szkodziło środowisku.

23 Istnieje dużo osób zajmujących się tym co naprawdę jest dobre dla nich samych, otoczenia i innych ludzi. Osobami zajmującymi się ochroną środowiska oczywiście nie muszą być osoby należące tylko do Greenpeace. Potrafią być to ludzie nie zrzeszeni, albo działający na małą skale.

24 Żyjmy tak aby szanować to co mamy!!!

25 DAGMARA CHEŁSTOWSKA JULIA OLSZEWSKA MAGDA SKIPIRZEPSKA KATRZYNA ŁOSICKA


Pobierz ppt "GREENPEACE to międzynarodowa organizacja pozarządowa, działająca na rzecz ochrony środowiska naturalnego. Działalność ta koncentruje swoje działania."

Podobne prezentacje


Reklamy Google