Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Co to jest GREENPEACE to międzynarodowa organizacja pozarządowa, działająca na rzecz ochrony środowiska naturalnego. Działalność ta koncentruje swoje.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Co to jest GREENPEACE to międzynarodowa organizacja pozarządowa, działająca na rzecz ochrony środowiska naturalnego. Działalność ta koncentruje swoje."— Zapis prezentacji:

1

2 Co to jest GREENPEACE to międzynarodowa organizacja pozarządowa, działająca na rzecz ochrony środowiska naturalnego. Działalność ta koncentruje swoje działania na najbardziej istotnych, globalnych zagrożeniach dla bioróżnorodności i środowiska. GREENPEACE przeciwstawia się niszczeniu środowiska naturalnego. Grupa zaczęła swoją działalność w latach 70 ubiegłego stulecia. Pierwsza działalność polegała na proteście przeciwko niszczeniu nuklearnego Alaski. Od tamtej pory istotą działania organizacji są akcje przeprowadzane na wodzie, ziemi i w powietrzu, których celem jest zwrócenie uwagi opinii publicznej na przypadki niszczenia naszej planety, istotne problemy ekologiczne, a także wskazanie odpowiedzialnych za taki stan rzeczy.

3 O co walczy GREENPEACE? KLIMAT - W efekcie zmian klimatu co roku ginie na świecie ok osób. W przeciągu zaledwie 50 lat jedna trzecia wszystkich gatunków roślin i zwierząt może wyginąć. Jesteśmy ostatnim pokoleniem, które może położyć temu kres.

4 2. Stop GMO (Genetically Modified Organisms czyt
2. Stop GMO (Genetically Modified Organisms czyt. Organizmy Genetycznie Zmodyfikowane) Obecny stan wiedzy na temat genetyki umożliwia naukowcom manipulowanie materiałem genetycznym i modyfikowanie roślin, zwierząt i mikroorganizmów w taki sposób, że możliwe jest uzyskanie odmian, które nie pojawiłyby się w środowisku naturalnym.

5 3. MORZA I OCEANY Morza i oceany przez lata postrzegano jako źródło bezgranicznych zasobów. Nadmierne i niekontrolowane ich wykorzystywanie sprawiło, że przyroda morska jest obecnie poważnie zagrożona.

6 4. SUBSTANCJE CHEMICZNE Nikt z nas nie spożywa świadomie toksycznych chemikaliów, ale od procesu produkcji po usuwanie odpadów, trujące substancje wprowadzane są do naszego powietrza, wody czy ziemi, mając niekorzystny wpływ na zdrowie człowieka i stan środowiska naturalnego. Mimo to przemysł wytwarza dziesiątki tysięcy substancji, które w większości nigdy nie zostały przebadane pod kątem ich oddziaływania na nas i nasze otoczenie.

7 Czy nasz wkład zmieni świat ?
Razem możemy zrobić wiele zaczęłyśmy : W szkole zbierać zużyte baterie Stworzyłyśmy pojemniki do segregacji śmieci Nakłaniałyśmy znajomych, aby nie wyrzucali śmieci na ulicę Ogłaszałyśmy akcje wśród rówieśników PAMIĘTAJCIE ! WASZ WKŁAD MOŻE ZMIENIĆ ŚWIAT CZYLI OTOCZENIE WOKÓŁ CIEBIE !

8 PUDEŁKA – Mały krok do lepszego świata ….

9 Nie możemy do tego dopuścić !

10 NASZE BADANIA: Aby uzyskać pełny obraz wiedzy naszego społeczeństwa o organizacji Greenpeace przeprowadziłyśmy ankietę dotyczącą podstawowych informacji o tej organizacji

11 W ankiecie wzięło udział 50 osób. Podział ze względu na wiek:

12 Czy kiedykolwiek słyszałeś/łaś o Greenpeace?

13 Skąd dowiedziałeś się o istnieniu tej organizacji?

14 Czy uczestniczyłeś kiedykolwiek w akcjach tej organizacji?

15 Czy organizacja Greenpeace ma swoją siedzibę w Polsce?

16 Czy uważasz, że jej działalność za słuszną?

17 Które z działań podejmuje organizacja Greenpeace?

18 DZIAŁALNOŚĆ GREENPEACU NA ŚWIECIE
GREENPEACE jest organizacją miedzy narodową. Jest to również stowarzyszenie otwarte , gdyż może do niego przystąpić każdy ,kto chce pomóc ratować naszą planetę. Każda pomoc się liczy. GREENPEACE ma wiele oddziałów na całym świecie, mimo wielu trudność , on nie przestaje głosić swoich ideologii. Zdarza się nawet, że nasi zieloni przyjaciele działają tam gdzie nie mają oddziałów. Przede wszystkim liczy się dla nich dobro NASZEJ PLANETY!!!

19 PODSUMOWUJĄC

20 CO DAJE NAM GREENPEACE? Organizacja ta uczy nas jak dbać o nasze środowisko. Pokazuje również to , ze czasami trzeba użyć nawet najdrastyczniejszych metod ,ponieważ czasami tylko te potrafią do nas dotrzeć.

21 JAK ZMIENIAMY ŚWIAT? Wiele osób należących do Greenpeace albo z poza niej ukazuje nam że nieważne jaki będzie nasz wkład większy czy mniejszy to np. podnosząc papierek z podłogi spowodujemy, że nowe drzewo nie zostanie ścięte albo to że nie będzie rozkładała się on przez 3000tys lat i nie będzie szkodziło środowisku.

22 Gdzie możemy natrafić na ludzi którzy zajmują się tym na co dzień?
Istnieje dużo osób zajmujących się tym co naprawdę jest dobre dla nich samych, otoczenia i innych ludzi. Osobami zajmującymi się ochroną środowiska oczywiście nie muszą być osoby należące tylko do Greenpeace. Potrafią być to ludzie nie zrzeszeni, albo działający na małą skale.

23 Żyjmy tak aby szanować to co mamy!!!

24 PROJEKT TEN WYKONAŁY: DAGMARA CHEŁSTOWSKA JULIA OLSZEWSKA
MAGDA SKIPIRZEPSKA KATRZYNA ŁOSICKA


Pobierz ppt "Co to jest GREENPEACE to międzynarodowa organizacja pozarządowa, działająca na rzecz ochrony środowiska naturalnego. Działalność ta koncentruje swoje."

Podobne prezentacje


Reklamy Google