Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

NASZ WSPÓLNY DOM.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "NASZ WSPÓLNY DOM."— Zapis prezentacji:

1 NASZ WSPÓLNY DOM

2 NIEROZSĄDNY CZŁOWIEK WROGIEM NASZEJ PLANETY!!!
Zanieczyszczenie środowiska przez przemysł. Zbyt duża eksploatacja złóż naturalnych. Zanieczyszczenia komunikacyjne. Ogromne ilości śmieci produkowane przez człowieka każdego dnia.

3 Świat czeka na twoją pomoc
Od Ciebie zależy to jak będzie on wyglądał w przyszłości Razem uda nam się ocalić nszą planetę przed zanieczyszczeniem

4 Dowiedz się Najważniejsze jest zdobycie jak największej wiedzy o otaczającej cię przyrodzie. Im więcej wiemy o świecie, tym więcej możemy zrobić, aby go chronić.

5 Zapamiętaj!!! W krajach wysoko uprzemysłowionych przeciętna rodzina wyrzuca ponad tonę śmieci rocznie, większości śmieci to papier z opakowań i odpadki kuchenne. Wiele składników można wykorzystać powtórnie

6 W naszym otoczeniu Fabryki, elektrownie i samochody przyniosły ludziom wiele korzyści, ale przysporzyły również wielu problemów. W zastraszającym tempie zużywamy zasoby energii i surowców, a jednocześnie produkujemy olbrzymie ilości zanieczyszczeń, z którymi nie możemy dać sobie rady.

7 Nasze rzeki Trujące chemikalia z wysypisk, często wymywane do strumieni, które zatruwają w nich życie. W ten sposób giną różne zwierzęta.

8 CO MOŻESZ ZROBIĆ? Dbając o to aby nasza planeta była nie zanieczyszczona, musimy upominać innych: kolegów, koleżanki, dorosłe osoby, itd. Wyrzucać śmiecie tylko w miejscach do tego przeznaczonych!

9 WRZUCAJ SZKŁO, PAPIER, PLASTIK, METAL DO ODPOWIEDNICH POJEMNIKÓW
SEGREGUJ ODPADY! WRZUCAJ SZKŁO, PAPIER, PLASTIK, METAL DO ODPOWIEDNICH POJEMNIKÓW

10 SPRZĄTAJ JE I PILNUJ ŻEBY INNI NIE ŚMIECILI
DBAJ O SWOJE OTOCZENIE! SPRZĄTAJ JE I PILNUJ ŻEBY INNI NIE ŚMIECILI Sprzątanie świata jest dla nas fajną zabawą i uczymy się dbać o nasze środowisko

11 dobre rady na odpady Kupuj towary w opakowaniach nadających się do ponownego przetworzenia (RECYKLINGU) Zamiast trzech małych butelek kup jeden duży napój Przy zakupach korzystaj z płóciennej torby lub koszyka

12 Zbieraj makulaturę (100 ton makulatury po przerobieniu to 90 ton papieru) Zastąp normalne baterie akumulatorkami

13 DBAJ O PRZYRODĘ NIE TYLKO OD ŚWIĘTA

14 Opracowała: Katarzyna Pióro Aleksandra Tworko Kl V Szkoła Podstawowa w Dąbkowie


Pobierz ppt "NASZ WSPÓLNY DOM."

Podobne prezentacje


Reklamy Google