Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Lokalny ekorozwój - założenia, a rzeczywistość

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Lokalny ekorozwój - założenia, a rzeczywistość"— Zapis prezentacji:

1 Lokalny ekorozwój - założenia, a rzeczywistość

2 „Przyroda nie zna nagrody ni kary, zna tylko konsekwencje” R. Ingersoll

3 „Żeby coś się stało możliwe trzeba stale, od nowa pracować nad niemożliwym” Herman Hesse

4 Co to jest ekorozwój?

5 Rozwój zrównoważony lub ekorozwój to takie gospodarowanie z wykorzystaniem przez człowieka biosfery, aby osiągnąć możliwie największe trwałe korzyści z bieżącej produkcji i zbiorów utrzymując potencjał biosfery dla zaspokojenia potrzeb i aspiracji przyszłych pokoleń.

6 Co to jest? „Coraz większe dbanie o środowisko” „Rozwój np. wsi w kierunku ekologicznym, czyli zaopatrywanie się w kolektory słoneczne” „Nie wiedziałem, ale dziewczyny powiedziały, że na rozwoju wsi” „Więcej produktów spożywczych z ekologicznych upraw” „Ekologiczne rozwijanie się” „Czystość, brak śmieci na chodnikach” „Oczyszczanie Ziemi z zanieczyszczeń”

7 Na czym polega? „Na tworzeniu przedmiotów z naturalnych surowców” „Na tym by świat szedł naprzód, ale nie zatruwał środowiska” „ Na szukaniu sposobów na wytwarzanie energii ze źródeł naturalnych i przetwarzaniu odpadów” „Na oszczędzaniu na wodzie i prądzie” „Na takim stylu życia, aby żyć w zgodzie z naturą”

8

9 Dlaczego nie jest tak jak być powinno?
Jak jest ? Jak być powinno? – niska świadomość – wysoka świadomość wynikająca z korzyści jakiej niesie dbałość o środowisko Dlaczego nie jest tak jak być powinno? - niskie kary dla „trucicieli” - niski poziom Edukacji, brak odrębnego przedmiotu jakim powinna być ekologia - mało przeprowadzonych akcji uświadamiających

10 A Konstytucja mówi… „Rzeczpospolita Polska zabezpiecza ochronę środowiska, kierując się zasadą zrównoważonego rozwoju, a w jednym z artykułów mówi się, że władze publiczne prowadzą politykę zapewniającą bezpieczeństwo ekologiczne współczesnemu i przyszłemu pokoleniu oraz że wspierają działanie obywateli na rzecz ochrony i poprawy stanu środowiska.”

11 Chcesz zmienić świat na lepszy? Zacznij od siebie!

12 Wystarczy, że będziesz….

13 Oszczędzaj wodę – kiedyś może ci jej zabraknąć.

14 Dzień Ziemi

15 „Natura jest naga, więc ludzie postanowili przykryć ją śmieciami” Grzegorz Stańczyk

16

17 Ty też możesz wiele zrobić!

18

19 „Nie odziedziczyliśmy Ziemi po naszych przodkach
„Nie odziedziczyliśmy Ziemi po naszych przodkach. Pożyczyliśmy je od naszych dzieci” Lester Brown


Pobierz ppt "Lokalny ekorozwój - założenia, a rzeczywistość"

Podobne prezentacje


Reklamy Google