Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Ekorozwój to trwały i zrównoważony rozwój społeczny i gospodarczy, który pozwala godzić aspiracje materialne obecnego i przyszłych pokoleń z koniecznością

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Ekorozwój to trwały i zrównoważony rozwój społeczny i gospodarczy, który pozwala godzić aspiracje materialne obecnego i przyszłych pokoleń z koniecznością"— Zapis prezentacji:

1

2

3

4 Ekorozwój to trwały i zrównoważony rozwój społeczny i gospodarczy, który pozwala godzić aspiracje materialne obecnego i przyszłych pokoleń z koniecznością dbania o środowisko przyrodnicze i jego zasoby.

5 I. Sposoby oszczędzania energii. II. Oszczędzanie energii w szkole i najbliższym otoczeniu. III. Działania podejmowane na rzecz poprawy efektywności oszczędzania energii w szkole i najbliższym otoczeniu.

6 Oszczędzanie energii polega na zmniejszeniu jej zużycia przy zachowaniu takich samych rezultatów. My możemy oszczędzać energię stosując różne nowoczesne technologie.

7 SZKOŁA Jak każda instytucja w Polsce i nasza szkoła oszczędza energię oraz współpracuje z organizacjami propagującymi ochronę środowiska. Staramy się wprowadzać nowoczesne i energooszczędne urządzenia, aby ograniczyć emisje szkodliwych substancji. Jednak pozostaje jeszcze wiele do zrobienia, by nasza szkoła była całkowicie przyjazna środowisku!

8 I. Zmieniliśmy zwykłe żarówki na energooszczędne, które pochłaniają mniej energii.

9 II. Zakupiliśmy nowoczesną zmywarkę.

10 III. Zbieramy zużyte baterie, zakrętki i makulaturę.

11 IV. Segregujemy śmieci.

12 V. Wymiana oświetlenia zewnętrznego na lampy energooszczędne z czujnikami zmroku.

13 VI. Wymiana kaloryferów

14 VII. Zakupiliśmy piec na eko-groszek.

15


Pobierz ppt "Ekorozwój to trwały i zrównoważony rozwój społeczny i gospodarczy, który pozwala godzić aspiracje materialne obecnego i przyszłych pokoleń z koniecznością"

Podobne prezentacje


Reklamy Google