Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

- to nazwa akcji prowadzonych corocznie wiosną, których celem jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie DZIEŃ ZIEMI znany też jako ŚWIATOWY.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "- to nazwa akcji prowadzonych corocznie wiosną, których celem jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie DZIEŃ ZIEMI znany też jako ŚWIATOWY."— Zapis prezentacji:

1

2 - to nazwa akcji prowadzonych corocznie wiosną, których celem jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie DZIEŃ ZIEMI znany też jako ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI

3 Na całym świecie organizowane są spotkania, sympozja, konferencje, wystawy, festyny, konkursy poświęcone działaniom ekologicznym, krzewieniu kultury ekologicznej oraz mające na celu uświadomienie zagrożeń związanych z zanieczyszczeniem środowiska.

4 Dzień Ziemi obchodzony jest w momencie równonocy wiosennej na Półkuli Północnej, czyli w dniu równonocy jesiennej na Półkuli Południowej. Ten dzień wyróżnia się tym, że na całej planecie dzień trwa tyle samo, co noc. Dzień Ziemi obchodzony jest w momencie równonocy wiosennej na Półkuli Północnej, czyli w dniu równonocy jesiennej na Półkuli Południowej. Ten dzień wyróżnia się tym, że na całej planecie dzień trwa tyle samo, co noc.

5 Jako pierwszy z ideą obchodzonego na całym świecie Dnia Ziemi wystąpił John McConnell, na konferencji UNESCO, dotyczącej środowiska naturalnego w 1969 r. Pierwszy raz Dzień Ziemi został ogłoszony 21 marca 1970 r. Jako pierwszy z ideą obchodzonego na całym świecie Dnia Ziemi wystąpił John McConnell, na konferencji UNESCO, dotyczącej środowiska naturalnego w 1969 r. Pierwszy raz Dzień Ziemi został ogłoszony 21 marca 1970 r.

6 Pierwsze obchody Dnia Ziemi w Polsce odbyły się w 1990 r.

7 ELEKTROODPADY - PROSTE ZASADY to hasło przewodnie tegorocznych obchodów Dnia Ziemi

8 Jak ratować przyrodę?

9 Dbajmy o to, aby w naszym otoczeniu było dużo zieleni! Nigdy bezmyślnie nie niszczmy roślin!

10 Dbajmy o to, aby w domu zużywać jak najmniej energii!

11 Jeśli to możliwe, poruszajmy się pieszo, używajmy roweru, ewentualnie korzystajmy z komunikacji miejskiej. Zrezygnujmy z samochodu. z komunikacji miejskiej. Zrezygnujmy z samochodu. Spaliny samochodowe zawierają wiele szkodliwych substancji.

12 Koniecznie segregujmy śmieci w naszych domach!

13 Oszczędzajmy wodę!

14 Ponieważ Ziemia opiekuje się nami zaopiekujmy się Ziemią. Odwzajemniajmy miłość jaką nas obdarza, utrzymując ją w czystości i szczęściu.


Pobierz ppt "- to nazwa akcji prowadzonych corocznie wiosną, których celem jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie DZIEŃ ZIEMI znany też jako ŚWIATOWY."

Podobne prezentacje


Reklamy Google