Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Rozkład czasowy odpadów na Ziemi

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Rozkład czasowy odpadów na Ziemi"— Zapis prezentacji:

1 Rozkład czasowy odpadów na Ziemi

2 Szkło 4 000 lat – tak długo będzie się rozkładać każda szklana rzecz, którą wyrzucisz np. w lesie. Wyrzucaj szkła do odpowiednich pojemników gdyż jest to materiał przetwarzalny!

3 Szkło

4 Papier 6 miesięcy - tyle czasu grzyby i bakterie potrzebują na rozłożenie kartki papieru na ziemię. Lepiej wyrzucić ją do niebieskiego pojemnika na makulaturę – szybko zostanie wykorzystana i  powstanie z niej np. nowy zeszyt

5 Plastiki Ile czasu rozkładają się papierki po cukierkach? ok. 450 lat. Plastikowe butelki? Nawet  dwa razy dłużej! W zależności od rodzaju plastiku, proces ten trwa od 100 do lat. Chyba nie chcesz, żeby leżał tak długo w Twoim otoczeniu. Wyrzuć go do żółtego pojemnika.  

6 Plastiki

7 Papieros - niedopałek Wszyscy wiemy, że papierosy są niezdrowe i szkodzą naszemu organizmowi. To jednak nie wszystko -  substancje trujące, które są w papierosie, rozkładają się w ziemi aż 5 lat!    

8 Metale Najszybciej, bo 10 lat trwa rozkład puszek po jedzeniu. Ale o wiele dłużej jest z puszkami po napojach ok lat! Tyle czasu rozkłada się też np. karoseria samochodu.  

9 Metale

10 Guma Jak tylko przyklejona do podeszwy guma odklei się od butów – zacznie zanieczyszczać środowisko. Będzie to robić przez następnych 5 lat!  

11 Kompost Resztki jedzenia to też odpad, tzw. organiczny. Takie odpady rozkładają się w wilgotnym środowisku od 2 miesięcy do 1 roku.    

12 Segregacja odpadów Segregacja odpadów (metoda usprawniająca utylizację oraz odzysk odpadów) to zbieranie odpadów do specjalnie oznakowanych pojemników, z podziałem na rodzaj materiałów (surowców), z jakiego zostały wyprodukowane.

13 Segregacja odpadów Plastik Szkło Metal Papier

14 Koniec Wykonanie: Mateusz „Styku” Styczeń kl. IIIB Projekt edukacyjny
„Na odpady mamy rady” 2013


Pobierz ppt "Rozkład czasowy odpadów na Ziemi"

Podobne prezentacje


Reklamy Google