Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Autorki: Karolina Bednarz i Patrycja Zielińska

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Autorki: Karolina Bednarz i Patrycja Zielińska"— Zapis prezentacji:

1 Autorki: Karolina Bednarz i Patrycja Zielińska
„STYL EKO – NOWA MODA” Autorki: Karolina Bednarz i Patrycja Zielińska

2 EKOLOGICZNY STYL ŻYCIA
Ekologiczny styl życia staje się coraz modniejszy, szczególnie wśród ludzi młodych. Widzą oni bowiem zachowania swoich rodziców, które ni mniej ni więcej doprowadziły do zanieczyszczenia naszej planety. Młodzi chcą być inni. Dlatego też zdrowo żyją.

3 Na czym polega „zdrowe” życie ?
Segregowanie śmieci Oddawanie do skupu makulatury i szkła Używanie płóciennych reklamówek Częstsze poruszanie się rowerem Jedzenie ekologicznej żywności Ubieranie się w ubrania z naturalnej bawełny

4 BATERIE SŁONECZNE Ostatnio także nie tylko ekologiczne ale i modne stało się oszczędzanie energii, poprzez korzystanie z baterii słonecznych, ale i także posługiwanie się nowymi rozwiązaniami technologicznymi, dzięki którym możemy ograniczyć zużycie gazu oraz węgla.

5 PODSTAWA = RUCH Zmniejszając lub rezygnując z samochodu i innej komunikacji na rzecz takich form ruchowych jak bieg, marsze, jazda rowerem w drodze do i z pracy, czy podczas zakupów, ograniczasz emisję szkodliwych substancji do atmosfery.

6 TEMPERATURA Hartowanie organizmu znacznie zmniejsza odczuwanie dyskomfortu termicznego, więc możesz też zdecydowanie obniżyć temperaturę w mieszkaniu, biurze. Każdy stopień mniej to około 6% mniejsze zużycie energii, a więc mniej zanieczyszczeń – czystsze powietrze, woda, gleba, ograniczenie efektu cieplarnianego.

7 ZDROWA ŻYWNOŚĆ Promując zdrowe odżywianie wspierają producentów zdrowej żywności. Korzystanie z produktów wspierających nasze zdrowie, jest głosowaniem, wspieraniem producentów sprzyjających naszemu zdrowiu, zdrowiu środowiska i jednocześnie jest głosem sprzeciwu wobec tych pozostałych.

8 „EKO” MODA Ekologia jest w modzie. Coraz więcej klientów szuka i chce kupować bio tekstylia. Dlaczego? Bo są symbolem dobrej jakości, ich wytwarzanie nie szkodzi środowisku, jest etyczne i przede wszystkim eko tekstylia są zdrowe dla człowieka.

9 SEGREGACJA Coraz częściej widujemy pojemniki do segregacji śmieci i jak widać coraz większa liczba osób chętnie z nich korzysta, promując przy tym wtórne wykorzystywanie odpadów w procesie recyklingu.

10 ZDROWIE NASZEJ PLANETY
Zdrowie planety i zdrowie człowieka są ze sobą ściśle związane. Ludzie by osiągnąć i utrzymać zdrowie muszą myśleć o zdrowiu środowiska w którym żyjemy.

11 Autorki: Patrycja Zielińska i Karolina Bednarz
Dziękujemy za uwagę  Autorki: Patrycja Zielińska i Karolina Bednarz


Pobierz ppt "Autorki: Karolina Bednarz i Patrycja Zielińska"

Podobne prezentacje


Reklamy Google