Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Podstawowe informacje Nazwa: Raben Polska sp. z o.o. Główna siedziba: ul. Poznańska 71 Gądki 62-023 Adres www: raben-group.com/raben-polska-pl.html Forma.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Podstawowe informacje Nazwa: Raben Polska sp. z o.o. Główna siedziba: ul. Poznańska 71 Gądki 62-023 Adres www: raben-group.com/raben-polska-pl.html Forma."— Zapis prezentacji:

1

2 Podstawowe informacje Nazwa: Raben Polska sp. z o.o. Główna siedziba: ul. Poznańska 71 Gądki 62-023 Adres www: raben-group.com/raben-polska-pl.html Forma prawna: Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Oferta: Logistyka kontraktowa Magazynowanie Międzynarodowy transport drogowy Dystrybucja krajowa Obsługa sklepów internetowych Fracht morski Fracht lotniczy Klienci: firmy prowadzące działalność gospodarczą na rynku polskim zgłaszające zapotrzebowanie na wyżej wymienione usługi oferowane przez firmę/grupę Raben np. produkty elektroniczne lub FMCG

3 Historia firmy i oferta Firma została założona w 1931 roku w Holandii, przez J.W. Rabena. Polski oddział spółki został założony w roku 1991 przez Ewalda Rabena. Przyczyną wkroczenia na Polski rynek była realna potrzeba otwarcia się na rynek Europy Wschodniej. Ewald Raben w wywiadzie dla Gazety Wyborczej jako przyczynę wkroczenia na Polski rynek wskazał, fakt że latach 90 ciężarówki firmy Raben docierały na teren naszego kraju, jednak brak infrastruktury przeładunkowo magazynowej sprawiał, że odcinki tras między poszczególnymi punktami były zbyt duże, co zmusiło do utworzenia w Polsce nowych oddziałów. Pomysł ten okazał się bardzo trafiony. Po 3 latach zysk z działalności z oddziałów w naszym kraju 2 krotnie przewyższał ten generowany przez holenderskie odziały. Po okresie 10 lat od założenia Polskiego oddziału w roku 2002 firma poszerzyła swoją działalność o filie Fresh Logistic

4 Oferta firmy na przestrzeni lat nie wiele się zmieniła, w kolejnych latach jej działalność poszerzała się o kolejne obszary funkcjonalne takie jak Raben Transport oraz Raben Sea & Air, które obecnie na stałe zostały wcielone do firmy Raben Polska. Głównym filarem zarobkowym firmy jest transport drobnicowy. Oferowane są również usługi z zakresu przewozów pełno pojazdowych (FTL) oraz niepełno pojazdowych ( LTL) na terenie regionu, kraju oraz arenie międzynarodowej. Działalność frachtu morskiego oraz lotniczego skupia się w znaczącej mierze na przewozach intermodalnych D2D (door to door) z klientami zamorskimi przy współpracy z obecnie działającymi armatorami. Oferta firmy

5 Na przestrzeni lat grupa docelowa firmy Raben nie zmieniła się zbytnio. Grupy docelowe firmy poszerzyły się o klientów z branż o które firma przez te lata się rozszerzyła. Otwieranie kolejnych spółek tj. np. Sprzedaż stacjonarna i mobilna części sprawiło że grupa docelowa zwiększyła się o klientów z tego zakresu. Firma Raben od początku była nastawiona na silny rozwój, która działa z ogromną siłą, lawinowo zdobywając nowe rynki, wprowadzając nowe produkty oraz poszerzając zasięg terytorialny świadczonych usług. Zmiany oferowanych usług oraz grupy docelowej poparte są własnym doświadczeniem i badaniami własnymi. Według informacji zawartych na stronie strategia rozwoju opiera się o ekologiczne podejście do transportu np. eco-driving, monitoring zużytego paliwa i redukcja liczby pustych kilometrów. Grupy docelowe

6 Ustrój firmy Firma Raben pozostaje przez cały czas jej działalności zostaje jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Posiada następujące spółki córki: Fresh Logistics, która jest odpowiedzialna za magazynowanie oraz transport produktów z branży spożywczej. Początkowo firma była traktowana jako firma rodzina z biegiem czasu jednak ten stan się zmienił. Firma obecnie jest zarządzana przez właścicieli. Początkowo Polski odział firmy Raben utrzymywał się z holenderskiego kapitału firmy, obecnie firma utrzymuje się z własnych dochodów.

7 Konkurencja Konkurencyjnymi firmami są wszyscy operatorzy logistyczni oraz firmy łączące transport z usługami magazynowymi np. DB Schenker, Rhenus Logistic, FM Polska, Röhlig Suus. Tworzenie przewagi konkurencyjnej odbywa się poprzez profesjonalizm, doświadczenie, potencjał, system szkoleń dla pracowników, bezwzględne respektowanie wymogów prawnych, elastyczny model biznesowy, indywidualne rozwiązania dla klientów, zróżnicowana flota własna, kompleksowość.

8 Założyciel: Ewald Raben Ewald Raben urodzony 1968 roku. Studiował na Wyższej Szkole Transportu i Logistyki w Rotterdamie. Już jako 19-letni student dorabiał sobie na wakacjach kierując jedna z ciężarówek na trasach z Holandii do Polski. Nie dbał o rozgraniczenie czasu osobistego od zawodowego. Traktował biznes jako przygodę poświęcał mu cały swój czas, chciał jak najszybciej rozwijać firmę. W 2012 dostał nagrodę przedsiębiorcy roku.

9 Opinia własna Uważamy że firma posiada bardzo duży potencjał na rynku Polskim. Swoim indywidulanym podejściem do klienta zyskuje w naszych oczach. Bogaty system szkoleń oraz świadczeń społecznych motywują pracowników do wspólnego dążenia do rozwoju firmy. Strona internetowa firmy jest zrobiona w przejrzysty sposób, zawartych w niej jest wiele przydatnych informacji. Firmę na tle konkurencji wyróżnia kompleksowość usług oraz nowoczesna flota.

10 Bibliografia http://www.raben-group.com/index-pl.html http://www.rabentransport.pl/pl/strona_glowna.php http://ahk.pl/fileadmin/ahk_polen/Gleiwitz/Stammtische_2013/2013_01_17/RT_pr ezentacja_PL_2013.pdf http://wyborcza.biz/biznes/1,101562,12950961,Ewald_Raben_zostal_Przedsiebiorc a_Roku_2012.html http://www.polandgoglobal.pl/artykuly/jak-pokonalismy-bariery-wzrostu-tkwiace- w-rodzinie-wlascicieli#.U1zaJ1V_tuI http://dnipracodawcow.pl/profil/234/artykul/427-grupa-raben-historia-rodzinnej- korporacji/ http://www.sukcesjabiznesu.pl/wpis/raben-wykup-dziedzictwa

11

12 Podstawowe informacje Nazwa firmy: Skarna SP. Z.O.O. Ul. Modlińska 310/312 o3-152 Warszawa Adres: skarna.pl Forma prawna: spółka z ograniczona odpowiedzialnością NIP: 524-269-85-15 Regon: 142180756 KRS: 0000355231 Oferta: realizacja dostawy kamienia hydrotechnicznego oraz kruszyw na miejsce budowy oraz świadczenie usług spedycyjnych i logistycznych z wykorzystaniem technologii INNOFREIGTH. Klienci: przedsiębiorstwa robót hydrotechnicznych, zarządcy gospodarki wodnej, przedsiębiorstwa robót podwodnych, wykonawcy umocnień z wykorzystaniem gabionów, firmy melioracyjne.

13 Historia firmy Firma zarejestrowana w KRS od 2010-04-29 Skarna Sp. z o.o. uruchomiła pierwszy w Polsce intermodalny pociąg z zastosowaniem kontenerowego systemu Austriackiej firmy Innofreight. Przewozy dotyczą transportu zrębki leśnej z Białorusi i realizowane są na zlecenie Pfleiderer Grajewo SA – wiodącego producenta płyt meblowych. Do fabryki w Grajewie przyjeżdżać będą 2 intermodalne pociągi tygodniowo z dostawami surowca do produkcji płyt. Skarna w 2012 została głównym dostawcą kamienia hydrotechnicznego do budowy mostu w Toruniu. Generalnym wykonawcą inwestycji jest STRABAG. Dostawy kamienia z Dolnego Śląska do Torunia realizowane są drogą kolejową.

14 Ustrój firmy Firma zmieniła w 2011 roku adres siedziby oraz adres podmiotu, oraz dane wspólników. W 2012 zmienił się organ uprawniony do reprezentacji podmiotu.

15 Konkurencja Na Polskim rynku istnieje kilka firm zajmujących się podobnymi usługami do Skarny są to: Hz Perfect, Wolimex Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo- Handlowe. Skarna na tle konkurencji wyróżnia się faktem że jako jedyna w Polsce korzysta z systemu Innofreight czyli kontenerowego systemu transportowego.

16 Założyciel Iwona Maria Bartoszuk z domu Pytlarz urodzona 1968 roku. Ukończyła szkołę nr 212 w Warszawie oraz VI Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Reytana.

17 Opinia własna Strona internetowa firmy Skarna przedstawia bardzo mało informacji na temat swojej działalności. Nie ma w niej zawartej informacji o historii firmy, jak i o założycielu firmy. Chcąc uzyskać więcej informacji na temat działalności firmy jak i informacji o niej samej spotkaliśmy się z odmową. Konieczne był wkład finansowy w realizację prezentacji, gdyż były to jedyne dostępne źródła danych.

18 Bibliografia www.skarna.pl www.nk.pl www.krs.wyborcza.biz www.imsig.pl www.krs-online.pl


Pobierz ppt "Podstawowe informacje Nazwa: Raben Polska sp. z o.o. Główna siedziba: ul. Poznańska 71 Gądki 62-023 Adres www: raben-group.com/raben-polska-pl.html Forma."

Podobne prezentacje


Reklamy Google