Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Nasza koncepcja. Nasz zespół gorliwie myślał nad kierunkiem naszych działań. W naszych głowach powstało wiele pomysłów. A my wybraliśmy ten najlepszy,

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Nasza koncepcja. Nasz zespół gorliwie myślał nad kierunkiem naszych działań. W naszych głowach powstało wiele pomysłów. A my wybraliśmy ten najlepszy,"— Zapis prezentacji:

1 Nasza koncepcja

2 Nasz zespół gorliwie myślał nad kierunkiem naszych działań. W naszych głowach powstało wiele pomysłów. A my wybraliśmy ten najlepszy, najbardziej oryginalny. Jest on sporym wyzwaniem dla nas. I chcemy, żeby wszystko było dopracowane. W drużynie każdy ma przydzielone zadania. Jesteśmy ambitni i wiele wnosimy do naszego zespołu, w którym są osoby zarówno kreatywne, jak i te, potrafiące tą kreatywność wykorzystać. Zobaczmy jak nasze przedsiębiorstwo powstaje...

3 Formalności Kapitał początkowy Forma prawna podmiotu gospodarczego Pieczęć firmowa Numer statystyczny REGON Rachunek bankowy Obowiązki związane z podatkami Obowiązki związane z ubezpieczeniem społecznym

4 Urzędy Urząd skarbowy Urząd statystyczny Urząd miasta/gminy

5 Propozycje Drugą propozycją jest otworzenie cegielnii. Byłby to zakład produkujący głównie cegły i inne materiały budowlane. Koledzy z zespołu inspirowali się możliwością zarobku na firmie, której nie otwiera się codziennie przecież. Głównym odbiorcą mają być firmy i osoby prywatne z województwa. Zapotrzebowanie na materiały budowlane jest bardzo duże, lecz konkurencja jest równie wielka. Koledzy kierowali się tym, iż klienci na tak kosztownym zakupie chcieliby zaoszczędzić, więc produkowanie tańszego materiału mogłoby klientów przyciągnąć. Fundusze potrzebne na otworzenie takiej działalności są niemałe. Potrzebna jest hala produkcyjna, która do tanich nie należy. Jednak w przypadku sukcesu firmy, dochody mogłyby być wielkie. Trudno oszacować szanse na powodzenie, ale na pewno nie jest ono pewne, chociaż oferując produkt wiele zależy od producenta. Jedną z propozycji jest studio graficzne, zajmujące się reklamą i wszelkimi zleceniami związanymi z grafiką (plakaty, okładki, ilustracje itp.). Uważamy, że to ciekawy pomysł. Klientem może być każdy, od firm chcących sprawić sobie nowe logo, aż po prywatne osobe, które pragną powiesić sobie na ścianie jedną z naszych ilustracji i nieważne gdzie przebywa, bo kontakt i wymiana dzieł mogą odbywać się drogą elektroniczną. Dlatego klientem może być dosłownie każdy. Konkurencja nie jest wielka, dlatego nie powinno być większych problemów, chociaż istotną rolę powinna odegrać reklama studia. Na funkcjonowanie studia nie potrzeba dużych środków w porównaniu do firm z innych branży. Głównymi inwestycjami są komputery i oprogramowanie. Naszym zdaniem takie przedsiębiorstwo prowadzone z pasją ma spore szanse na sukces.

6 Analiza rynku Po dogłębnej analizie wybraliśmy studio graficzne, gdyż ma ono większe szanse na powodzenie. I jest to dla nas ciekawsze wyzwanie... Kierujemy swoją działalność na obszar kraju, lecz wraz z rozwojem liczymy na międzynarodową wspołpracę. Zapotrzebowanie na nasz produkt jest, gdyż ilustracje są wszędzie. Okładki, plakaty, loga. To wszystko musi ktoś zrobić. Odbiorcą jest każdy, kto potrzebuje ilustracji. Głównie są to firmy.

7 Konkurencja jest na rynku lokalnym. W całej Polsce podobnych firm jest niewiele. Takie przedsięwziecie ma dość spore szanse, gdyż na sukces składa się zadowolenie pierwszych klientów. Profesjonalnie wykonane zlecenia dają dużą możliwość rozwoju i współpracy z klientami z całego świata. Największym zagrożeniem jest dotarcie do klientów. Na początek istnienia firmy równie wielkim niebezpieczeństwem może sie okazać brak zadowolenia klientów z wykonanej pracy.

8 Prowadząc analizę rynku korzystaliśmy z internetu. W ten sposób sprawdziliśmy listę firm z branży. Oprócz tego opieraliśmy się na własnej wiedzy.


Pobierz ppt "Nasza koncepcja. Nasz zespół gorliwie myślał nad kierunkiem naszych działań. W naszych głowach powstało wiele pomysłów. A my wybraliśmy ten najlepszy,"

Podobne prezentacje


Reklamy Google