Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

TECHNIK LOGISTYK "Jeśli jest coś, czego nie potrafimy zrobić wydajniej, taniej i lepiej niż konkurenci, nie ma sensu, żebyśmy to robili i powinniśmy zatrudnić.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "TECHNIK LOGISTYK "Jeśli jest coś, czego nie potrafimy zrobić wydajniej, taniej i lepiej niż konkurenci, nie ma sensu, żebyśmy to robili i powinniśmy zatrudnić."— Zapis prezentacji:

1 TECHNIK LOGISTYK "Jeśli jest coś, czego nie potrafimy zrobić wydajniej, taniej i lepiej niż konkurenci, nie ma sensu, żebyśmy to robili i powinniśmy zatrudnić do tej pracy kogoś, kto zrobi to lepiej niż my?" Henry Ford

2 TECHNIK LOGISTYK Logistyka to przepływ materiałów, informacji i pieniędzy w przedsiębiorstwach i między nimi. W polu działania może być cały świat, a współczesne możliwości komunikacyjne ułatwiają koordynowanie zadań logistycznych.

3 TECHNIK LOGISTYK Technik logistyk, to propozycja dla uczniów poszukujących ciekawego, nowatorskiego kierunku nauczania – kierunku gwarantującego pracę dzięki wszechstronności kształcenia. Technik logistyk: - negocjuje ceny; - przygotowuje towary do dystrybucji; - zarządza zapasami; - organizuje łańcuchy dostaw transportowych; - organizuje środki transportu; - zarządza przestrzenią magazynową; - współpracuje z kontrahentami z całego świata. Technik logistyk, to oferta dla osób lubiących planować swoje działania zarówno w świecie rzeczywistym, jak i wirtualnym (np. w grach strategicznych), którym nie straszna jest matematyka i informatyka.

4 TECHNIK LOGISTYK Domeną logistyki jest informatyzacja, w której to kobiety doskonale się odnajdują. Kobiety robią karierę w branży logistycznej i przybywa ich z roku na rok, pomimo że logistyka jest kojarzona z twardym męskim zawodem.

5 TECHNIK LOGISTYK Kierunek ten jest tak wszechstronny, że absolwent może podjąć pracę w działach logistyki przedsiębiorstw przemysłowych, dystrybucyjnych, handlowych, usługowych. Może także pracować w jednostkach samorządu terytorialnego, na stanowiskach specjalisty do spraw: - sprzedaży i prognozowania popytu; - handlu elektronicznego; - transportu; - gospodarki odpadami; - systemów informatycznych wspomagających dystrybucję; - pakowania i opakowań; - planowania produkcji i zapasów; - planowania zakupów.

6 TECHNIK LOGISTYK Identyfikacja produktów przy pomocy kodów paskowych, to duże usprawnienie w pracy logistyka - przy ich pomocy łatwiejsze jest utrzymanie porządku...

7 technologie informatyczne.
TECHNIK LOGISTYK Aby zapewnić szybki i poprawny obieg informacji między poszczególnymi ogniwami systemu operacyjnego, operator logistyczny musi zastosować odpowiednie technologie informatyczne.

8 Magazyn dużego domu towarowego, bądź centrum dystrybucji,
TECHNIK LOGISTYK Magazyn dużego domu towarowego, bądź centrum dystrybucji, to tylko propozycje możliwości wyboru miejsca pracy, w której wykorzystywana jest wiedza logistyczna.

9 TECHNIK LOGISTYK Logistyk podczas pracy – w centrum dystrybucji.
Jak widać kobiety sprawdzają się w tej pracy równie dobrze.

10 TECHNIK LOGISTYK Centrum logistyki w dużym domu towarowym. W dziale odzieżowym ubrania są sortowane i przygotowywane do sprzedaży wysyłkowej.

11 TECHNIK LOGISTYK Transport to dzisiaj sposób na sukces – również sukces logistyka. W transporcie wodnym wykorzystuje się często pokład kontenerowców.

12 TECHNIK LOGISTYK Praca w porcie – załadunek kontenerów z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, z którą wykwalifikowany technik logistyk na pewno sobie poradzi.

13 na duże odległości. Logistyk jest tu również niezbędny.
TECHNIK LOGISTYK Jedna z najczęściej stosowanych form transportu lądowego to transport kolejowy, który odgrywa szczególnie ważną rolę w przewozie ładunków masowych na duże odległości. Logistyk jest tu również niezbędny.

14 Transport powietrzny bez logistyka? Jest to niemożliwe.
TECHNIK LOGISTYK Transport powietrzny bez logistyka? Jest to niemożliwe. Wiele towarów dostarcza się drogą lotniczą, co należy dobrze zaplanować.

15 TECHNIK LOGISTYK Transport lądowy. Zarządzanie tą formą transportu również należy do obowiązków logistyka.

16 TECHNIK LOGISTYK Praca logistyka, to również tworzenie projektów.
Bardzo ważna jest praca zespołowa i wspólnie stworzone modele.

17 TECHNIK LOGISTYK Największą siłą i wartością - w każdej firmie - jest człowiek, lecz człowiek wykształcony w danym zawodzie i znający się na swojej pracy.


Pobierz ppt "TECHNIK LOGISTYK "Jeśli jest coś, czego nie potrafimy zrobić wydajniej, taniej i lepiej niż konkurenci, nie ma sensu, żebyśmy to robili i powinniśmy zatrudnić."

Podobne prezentacje


Reklamy Google