Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Projekt zatytułowany Wsparcie tworzenia Lokalnej Grupy Działania i opracowania Zintegrowanej Strategii Rozwoju Obszarów Wiejskich w Dolinie Pilicy realizowany,

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Projekt zatytułowany Wsparcie tworzenia Lokalnej Grupy Działania i opracowania Zintegrowanej Strategii Rozwoju Obszarów Wiejskich w Dolinie Pilicy realizowany,"— Zapis prezentacji:

1 Projekt zatytułowany Wsparcie tworzenia Lokalnej Grupy Działania i opracowania Zintegrowanej Strategii Rozwoju Obszarów Wiejskich w Dolinie Pilicy realizowany, w ramach Pilotażowego Programu Leader+, we wszystkich miejscowościach położonych na terenie gmin: Inowłódz i Tomaszów Mazowiecki Spotkanie młodzieży i nauczycieli zainteresowanych uczestnictwem w realizacji Programu Młody Leader+ w Dolinie Pilicy Smardzewice, 01.12.2005 Wsparcie tworzenia Lokalnej Grupy Działania i opracowania Zintegrowanej Strategii Rozwoju Obszarów Wiejskich w Dolinie Pilicy realizowany, w ramach Pilotażowego Programu Leader+, we wszystkich miejscowościach położonych na terenie gmin: Inowłódz i Tomaszów Mazowiecki Spotkanie młodzieży i nauczycieli zainteresowanych uczestnictwem w realizacji Programu Młody Leader+ w Dolinie Pilicy Smardzewice, 01.12.2005

2 Chcę, aby w mojej wsi warunki do życia były godne, a życie ciekawsze, dlatego odpowiadam na poniższe pytania. 1. Zastanów się przez chwilę i napisz, jakie pytanie chciałbyś zadać wójtowi Twojej Gminy? 1. Zastanów się przez chwilę i napisz, jakie pytanie chciałbyś zadać wójtowi Twojej Gminy? Wyobraź sobie sytuację, w której masz możliwość rozmawiać z Wójtem, Wyobraź sobie sytuację, w której masz możliwość rozmawiać z Wójtem, pytasz oto co Cię najbardziej interesuje, co wiesz, lub przypuszczasz, że wiesz ale oczekujesz potwierdzenia; pytasz oto co Cię najbardziej interesuje, co wiesz, lub przypuszczasz, że wiesz ale oczekujesz potwierdzenia; pytasz o to co chciałbyś się dowiedzieć, bo nie posiadasz na ten temat żadnych informacji pytasz o to co chciałbyś się dowiedzieć, bo nie posiadasz na ten temat żadnych informacji

3 2. Zastanów się przesz chwilę i napisz, na co byś przeznaczył pół miliona złotych, gdybyś był Wójtem Gminy, w której mieszkasz. Pamiętaj o tym, że nie możesz tych pieniędzy przeznaczyć na wypłaty dla mieszkańców. Pamiętaj o tym, że nie możesz tych pieniędzy przeznaczyć na wypłaty dla mieszkańców. Pamiętaj o tym, że nie możesz tych pieniędzy przeznaczyć na budowę dróg, budowę chodników, wodociągów itp., czyli nie możesz wydać tych pieniędzy na duże inwestycje. Pamiętaj o tym, że nie możesz tych pieniędzy przeznaczyć na budowę dróg, budowę chodników, wodociągów itp., czyli nie możesz wydać tych pieniędzy na duże inwestycje.

4 3. Zastanów się przez chwilę i napisz, do jakiego przedsięwzięcia realizowanego w Twojej miejscowości, chętnie byś się włączył organizacyjnie i finansowo. Nazwij to przedsięwzięcie lub je opisz. Nazwij to przedsięwzięcie lub je opisz. Musisz sobie wyobrazić, że masz pieniądze, ważne jaką podejmujesz decyzję. Musisz sobie wyobrazić, że masz pieniądze, ważne jaką podejmujesz decyzję.

5 4. Co, Twoim zdaniem, stanowi o atrakcyjności miejscowości, w której mieszkasz? Zabytki, jeśli tak, napisz jakie? Zabytki, jeśli tak, napisz jakie? Placówki muzealne: skansen, izba regionalna, kącik regionalny, (właściwe podkreśl), inne, napisz jakie? Placówki muzealne: skansen, izba regionalna, kącik regionalny, (właściwe podkreśl), inne, napisz jakie?

6 4. Co, Twoim zdaniem, stanowi o atrakcyjności miejscowości, w której mieszkasz? /c.d./ Właściwe podkreśl Kościół Kościół Szkoła Szkoła Przedszkole Przedszkole Kino Kino Dom Kultury Dom Kultury Biblioteka Biblioteka Basen Basen Dyskoteka Dyskoteka Restauracja lub kawiarnia Restauracja lub kawiarnia Kawiarenka internetowa Kawiarenka internetowa Dom wypoczynkowy Dom wypoczynkowy Rzeka Rzeka Szlaki turystyczne Szlaki turystyczne Blisko do miasta Blisko do miasta Dobra komunikacja autobusowa Dobra komunikacja autobusowa Inne, wymień ………………………………. Inne, wymień ……………………………….

7 5. Co, Twoim zdaniem, stanowi najtrudniejszą przeszkodę w rozwoju miejscowości, w której mieszkasz, by warunki do życia były godne, a życie ciekawsze? Właściwe podkreśl: Brak pieniędzy Brak pieniędzy Brak pracy Brak pracy Zła komunikacja między miejscowościami Zła komunikacja między miejscowościami Brak noclegów dla turystów Brak noclegów dla turystów Brak Domu Kultury Brak Domu Kultury Brak kanalizacji Brak kanalizacji

8 5. Co, Twoim zdaniem, stanowi najtrudniejszą przeszkodę w rozwoju miejscowości, w której mieszkasz, by warunki do życia były godne, a życie ciekawsze? /c.d./ Właściwe podkreśl: Brak klubu sportowego Brak klubu sportowego Brak dostępu do internetu Brak dostępu do internetu Brak restauracji, kawiarni Brak restauracji, kawiarni Brak na miejscu szkoły podstawowej Brak na miejscu szkoły podstawowej Brak na miejscu gimnazjum Brak na miejscu gimnazjum Zawistni ludzie Zawistni ludzie Inna przeszkoda, jaka? Napisz! Inna przeszkoda, jaka? Napisz!

9 Metryczka Imię i nazwisko: …………………………………… Nazwa szkoły: …………………………………… Adres szkoły (miejscowość): ……………………………………

10 Dziękuję za uwagę Urszula Leśniak


Pobierz ppt "Projekt zatytułowany Wsparcie tworzenia Lokalnej Grupy Działania i opracowania Zintegrowanej Strategii Rozwoju Obszarów Wiejskich w Dolinie Pilicy realizowany,"

Podobne prezentacje


Reklamy Google