Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Chmielnik, dnia 9 grudnia 2012 roku. Projekt realizowany przez Fundację Edukacyjną 4H w Polsce w 12 gminach w 4 województwach: Warmińsko - mazurskiego.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Chmielnik, dnia 9 grudnia 2012 roku. Projekt realizowany przez Fundację Edukacyjną 4H w Polsce w 12 gminach w 4 województwach: Warmińsko - mazurskiego."— Zapis prezentacji:

1 Chmielnik, dnia 9 grudnia 2012 roku

2

3 Projekt realizowany przez Fundację Edukacyjną 4H w Polsce w 12 gminach w 4 województwach: Warmińsko - mazurskiego - gminy Świętajno, Wieliczki i Kalinowo Mazowieckiego - gminy Raciąż, Płońsk i Naruszewo Lubelskiego - gminy Janów Lubelski, Dzwola i Batorz Świętokrzyskiego - gminy Chmielnik, Raków i Szydłów

4 Cele: Utworzenie klubów 4H i przeprowadzenie zajęć nt. tradycji i zwyczajów związanych ze świętami Bożego Narodzenia oraz nauka pisania wywiadów i reportaży.

5 Krótko o klubach 4H Praca w klubie polega na realizacji projektów indywidualnych oraz zespołowych przez członków klubu pod opieką lidera- wolontariusza. Miejscem spotkań klubu może być każde pomieszczenie nadające się do wykonywania prowadzonych projektów. Może to być lokalna szkoła, dom kultury, pomieszczenia należące do gminy czy kościoła lub mieszkanie jednego z członków klubu. Członkostwo w 4H jest otwarte dla chłopców i dziewcząt między 9 a 19 rokiem życia.

6 Dziękujemy włodarzom gmin: Chmielnik, Raków, Szydłów za bezpłatne udostępnienie sal do przeprowadzenia spotkań w ramach projektu. Dzięki Państwa pomocy młodzież może rozwijać swoje pasje, zainteresowania oraz aktywnie i przede wszystkim bezpiecznie spędzać czas. Program 4H to dobra okazja dla dzieci i młodzieży z terenów wiejskich na zdobycie nowych i ciekawych doświadczeń, na spotkanie się z przyjaciółmi, udział w imprezach towarzyskich, wspólnej zabawie. Uczestnictwo w projektach pozwala na zdobycie wiedzy i kwalifikacji, jakich nie nauczą się w szkole.

7 1. Szkolenie dla opiekunów klubów i wolontariuszy dot. prowadzenia klubu 4H i realizacji projektu z dziećmi i młodzieżą. Opiekunowie Klubów 4H: Chmielnik – p. Włodzimierz Marchewka Raków – p. Agnieszka Zwierzyńska Szydłów – p. Martyna Wiewióra 2. Warsztaty z dziećmi w gminach. 3. Organizacja spotkania podsumowującego - zaprezentowanie wyników projektu. 4. Wspólne ogólnopolskie spotkanie w Warszawie.

8 Fotogaleria z realizacji projektu:

9 Szkolenia dla liderów

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22 Ślubowanie: Zobowiązuję Swoją głowę, żeby jaśniej myślała Serce – żeby było wierniejsze, Ręce – żeby chętniej służyły innym, Zdrowie – żeby mi pozwoliło lepiej żyć Dla mojego klubu, mojej społeczności, mojego kraju i mojego świata.

23 Motto: "Najlepsze niech będzie jeszcze lepsze Niech przyświeca Wam każdego dnia. Karolina Mazurczak


Pobierz ppt "Chmielnik, dnia 9 grudnia 2012 roku. Projekt realizowany przez Fundację Edukacyjną 4H w Polsce w 12 gminach w 4 województwach: Warmińsko - mazurskiego."

Podobne prezentacje


Reklamy Google