Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

INFORMACJE DLA SZKÓŁ.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "INFORMACJE DLA SZKÓŁ."— Zapis prezentacji:

1 INFORMACJE DLA SZKÓŁ

2

3 „PROJEKTOR - wolontariat studencki” jest programem Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanym przez Fundację Rozwoju Wolontariatu.

4 Zapraszamy do udziału w Programie wszystkie szkoły z miejscowości o liczbie mieszkańców poniżej mieszkańców. Jak do nas dołączyć? Należy wybrać Szkolnego Koordynatora Projektu i zarejestrować szkołę w internetowej bazie projektów programu "PROJEKTOR - wolontariat studencki".

5 Celem programu „PROJEKTOR - wolontariat studencki” jest zachęcanie dzieci i młodzieży z małych miast oraz wsi do twórczego rozwoju, poprzez udział w przygotowanych i prowadzonych przez studentów projektach edukacyjnych. Program kształtuje i promuje aktywne postawy społeczne, rozwija pasje i umożliwia realizację pomysłów.

6

7 Tematyka projektów edukacyjnych jest nieograniczona
Tematyka projektów edukacyjnych jest nieograniczona. Ważne – by wynikała z pasji, zainteresowań lub osiągnięć studentów-wolontariuszy. Większość projektów edukacyjnych realizowana jest w następujących grupach tematycznych: nauka języków obcych, działania artystyczne, tematyka psychologiczno-społeczna, informatyka, zajęcia matematyczno-przyrodnicze, zajęcia sportowe, zdrowie i bezpieczeństwo, projekty obywatelskie. Funkcjonują dwa rodzaje projektów: a) projekty systematyczne To 3 spotkania (spójne pod względem merytorycznym) z tą samą grupą uczestników. Każde zajęcia trwają co najmniej 2 godziny dydaktyczne. Cykl realizacji projektu powinien być krótszy niż 6 tygodni, a dłuższy niż dwa tygodnie. Grupa wolontariuszy realizująca projekt liczy od 2 do 3 osób. b) projekty wakacyjne i zimowe Polegają na kilkudniowym pobycie wolontariuszy w szkole. W tym czasie odbywa się co najmniej 5 spotkań realizowanych przez kolejne dni robocze. Każde ze spotkań to około 5 godzin dydaktycznych w ciągu jednego dnia. Ten typ projektu powinien być realizowany również przez grupy liczące od 2 do 3 osób.

8

9 Korzyści dla szkoły: wzbogacona oferta edukacyjna szkoły
zainspirowane do nauki i twórczego rozwoju dzieci i młodzież niekonwencjonalne spędzanie wolnego czasu stymulacja uczniów do rozwoju osobistego oraz wzmocnienia ich dążeń do uzyskania wyższego wykształcenia zdobywanie nowych, ciekawych doświadczeń zawodowych dla nauczycieli przekształcenie szkoły w atrakcyjne centrum kulturalne, nawiązanie współpracy z uczelniami i samorządem

10

11 Inne placówki, chcące wziąć udział w programie (np
Inne placówki, chcące wziąć udział w programie (np. Domy Dziecka, świetlice socjoterapeutyczne) powinny zwrócić się pisemnie lub mailowo do kierownika Programu z prośbą o przyłączenie się do „PROJEKTOR’a” Beata Lachowicz: „Fundacja Rozwoju Wolontariatu” ul. 3 Maja 18/1 Lublin tel./fax: (0-81)

12 Jak dołączyć? www.projektor.org.pl
Szkoła deklarująca uczestnictwo w Programie powinna wypełnić formularz rejestracyjny w internetowej bazie projektów edukacyjnych programu „PROJEKTOR - wolontariat studencki”.

13 Należy wybrać opcję „ZAREJESTRUJ SIĘ JAKO SZKOŁA”…

14 … i wypełnić formularz.

15

16 Od momentu potwierdzenia rejestracji szkoła widoczna jest w bazie, do której mają dostęp studenci. Wolontariusze mogą przyjechać do szkoły z projektami w trakcie roku szkolnego, ferii i wakacji.

17 Regionalny Koordynator Programu:
Więcej informacji: Infolinia: Informacji udziela również Regionalny Koordynator Programu: Imię i Nazwisko Adres


Pobierz ppt "INFORMACJE DLA SZKÓŁ."

Podobne prezentacje


Reklamy Google