Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

J AK MOŻNA ZAANGAŻOWAĆ RODZICÓW Z R ADY R ODZICÓW DO PRACY S AMORZĄDU U CZNIOWSKIEGO ? Sylwia Michta Angelika Borowska.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "J AK MOŻNA ZAANGAŻOWAĆ RODZICÓW Z R ADY R ODZICÓW DO PRACY S AMORZĄDU U CZNIOWSKIEGO ? Sylwia Michta Angelika Borowska."— Zapis prezentacji:

1 J AK MOŻNA ZAANGAŻOWAĆ RODZICÓW Z R ADY R ODZICÓW DO PRACY S AMORZĄDU U CZNIOWSKIEGO ? Sylwia Michta Angelika Borowska

2 P ODSUMOWANIE ANKIETY PRZEPROWADZONEJ WŚRÓD UCZNIÓW I NAUCZYCIELI DOTYCZĄCEJ PRACY SU I RR

3 P YT. 1 : J AK OCENIASZ PRACĘ SU W NASZEJ SZKOLE ? 80 % ankietowanych stwierdziło, że nie mają nic do zarzucenia tegorocznemu samorządowi. Pozostała część nie jest zadowolona z działań, stwierdza, ze samorząd jest mało kreatywny.

4 P YT. 2 : J ESTEŚ ZADOWOLONY Z DZIAŁAŃ JAKIE PODEJMUJE SU ? Tu większość pytanych odpowiedziała, że te czynności są dobrze widoczne w szkole, szczególnie imprezy typu mikołajki, walentynki itp.

5 P YT. 3 : C ZY UWAŻASZ, ŻE PODZIAŁ NA SEKCJE SU JEST POTRZEBNY ? Tutaj zdania były podzielone. Niektórzy uważali, że bez tego nikt nie wiedziałby co ma robić i czym się zajmować. Inni stwierdzili, iż nie jest to konieczne.

6 P YT. 4 : W JAKICH SPRAWACH SU MOŻE WSPÓŁPRACOWAĆ Z RR ? Mogą wspólnie organizować różne imprezy, wycieczki, zarządzać funduszami szkolnymi. Ponadto rodzice mogą angażować się w sprawy wolontariatu uczniów.

7 P YT. 5 : C ZY UWAŻASZ, ŻE SZKOŁA FUNKCJONOWAŁABY BEZ SAMORZĄDU ? Myślę, że tak, chociaż byłoby to duże utrudnienie dla wszystkich. – taka odpowiedź padła w prawie każdej ankiecie. Możemy wywnioskować z tego, iż zaangażowanie się uczniów w pracę samorządu jest potrzebne.

8 P YT. 5 : C ZY WIESZ JAKA JEST ROLA R ADY R ODZICÓW ? Zdecydowanie większe pojęcie w tym temacie mieli nauczyciele niż uczniowie. Większość odpowiadała, że jej głównym zadaniem jest dbanie o finanse szkoły, wspieranie jej w wielu aspektach ( organizacyjny, opiniotwórczy itp. ).

9 P YT. 6 :C O SĄDZISZ O RR W NASZEJ SZKOLE ? Duża część ankietowanych nie miała zbytniego pojęcia o jej działaniu. Pozostała odpowiedziała, że nie mają co do niej żadnych zastrzeżeń.

10 P YT. 7 : C ZY UWAŻASZ, ŻE R ADA R ODZICÓW JEST POTRZEBNA ? W tym pytaniu nie było żadnych wątpliwości. 100 % ankietowanych odpowiedziało, że tak.

11 P YT. 8 : J AK MOŻE WYGLĄDAĆ WSPÓLNA PRACA RODZICÓW Z UCZNIAMI ? Pytani stwierdzili, że uczniowie mogą wyrażać swoje opinie na temat życia szkoły oraz podsumowywać różnego typu pomysły a rodzice przedstawiać je na zebraniach.

12 P YT.9 : J AK ZAPEWNIĆ SPRAWNĄ KOMUNIKACJĘ MIĘDZY SAMORZĄDEM A RR ? Respondenci uważają, że aby zapewnić sprawną komunikację powinny odbywać się wspólne spotkania SU i RR, przynajmniej raz na semestr. Obie strony muszą się również wykazać chęcią współpracy.

13 P YT. 10: C ZY UWAŻASZ, ŻE SU WRAZ Z RR MOŻE WPROWADZIĆ JAKIEŚ ZMIANY W ŻYCIU SZKOŁY ? Ankietowani uważają, że wprowadzenie zmian jest możliwe, jeśli nastąpi współpraca między samorządem a Radą Rodziców, ponieważ póki co zdecydowanie większy wpływ na życie szkoły ma Rada Rodziców.


Pobierz ppt "J AK MOŻNA ZAANGAŻOWAĆ RODZICÓW Z R ADY R ODZICÓW DO PRACY S AMORZĄDU U CZNIOWSKIEGO ? Sylwia Michta Angelika Borowska."

Podobne prezentacje


Reklamy Google