Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Egzamin Gimnazjalny 2014 organizacja.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Egzamin Gimnazjalny 2014 organizacja."— Zapis prezentacji:

1 Egzamin Gimnazjalny 2014 organizacja

2 Organizacja czasu egzaminu gimnazjalnego w 2014 roku
Zakres egzaminu Historia i WOS Język polski Przedmioty przyrodnicze Matematyka Język obcy – poziom podstawowy – poziom rozszerzony Dzień egzaminu Pierwszy 23 kwietnia 2014r. środa Drugi 24 kwietnia 2014r. czwartek Trzeci 25 kwietnia 2014r. piątek Godzina rozpoczęcia egzaminu 9.00 11.00 Czas trwania egzaminu 60 min 90 min Czas przedłużenia pisania testu 20 min 45 min 30 min

3 O czym pamiętać przed egzaminem?
Sen; Strój; Urządzenia elektroniczne; Torby; Punktualność Maksymalne wykorzystanie czasu; Zachowanie w sali i po zakończeniu egzaminu; Numer sali będzie podany we środę 16 IV.

4 Przygotowanie do egzaminu – uczeń powinien:
Zapoznać się z instrukcją oraz ze sposobem kodowania strony tytułowej arkusza i karty odpowiedzi (przećwiczyć na przykładzie); znać swój numer PESEL i trzyznakowy kod; umieć zapisać numer PESEL i trzyznakowy kod w wyznaczonych miejscach zestawu egzaminacyjnego; rozróżniać zadania zamknięte i otwarte; przećwiczyć zaznaczanie wybranej odpowiedzi na karcie odpowiedzi lub – gdy to podano w instrukcji – na arkuszu z zadaniami; znać numer sali, w której będzie pisał egzamin.

5 Podczas egzaminów – uczeń powinien:
Punktualnie o 8.35 zgłosić się na egzamin do wskazanej sali; Przynieść ze sobą wyłącznie przybory do pisania lub rysowania: długopis z czarnym tuszem, ołówek przeznaczony, jedynie do rysowania, gumkę, linijkę, ekierkę cyrkiel, kątomierz; Pozostawić urządzenia telekomunikacyjne poza salą (najlepiej zostawić je w domu, a jeśli nie jest to możliwe, zostawić w sekretariacie szkoły); Stosować się do poleceń członków Zespołu nadzorującego; Pracować samodzielnie i nie zakłócać przebiegu egzaminu; Po przerwie wrócić punktualnie.

6 Kodowanie - na pierwszej stronie arkusza uczeń:
Wpisuje swój kod i numer PESEL Przykleja naklejkę z kodem

7 Kodowanie - na karcie odpowiedzi uczeń:
Wpisuje: swój kod, numer PESEL, oraz uzupełnia matrycę znaków i przykleja naklejkę z kodem

8 Praca z kartami odpowiedzi

9 Praca z kartami odpowiedzi

10 Podstawa prawna Rozdział 4 ROZPORZĄDZENIA MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia 30 kwietnia 2007 r. w sprawie warunków i sposobu oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy oraz przeprowadzania sprawdzianów i egzaminów w szkołach publicznych z późniejszymi zmianami Informator o egzaminie gimnazjalnym od roku szkolnego 2011/2012 Procedury organizowania i przeprowadzania egzaminu gimnazjalnego

11 Przydatne linki www.cke.edu.pl www.oke.krakow.pl


Pobierz ppt "Egzamin Gimnazjalny 2014 organizacja."

Podobne prezentacje


Reklamy Google