Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

8 KWIETNIA 2010 GODZINA 9.00 SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "8 KWIETNIA 2010 GODZINA 9.00 SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY."— Zapis prezentacji:

1 8 KWIETNIA 2010 GODZINA 9.00 SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY

2 Dnia 8 kwietnia o godzinie 9.00 rozpocznie się sprawdzian dla klas szóstych. Sprawdzian trwa 60 minut. Dla uczniów z dysfunkcjami czas trwania sprawdzianu może być wydłużony, nie więcej niż 30 minut. Sprawdzian ma charakter powszechny i obowiązkowy, to znaczy, że musi przystąpić do niego każdy szóstoklasista.

3 Poprzez arkusz sprawdzany jest stopień opanowania umiejętności uczniów. Uczeń może maksymalnie otrzymać 40 punktów w obszarach takich jak: czytanie pisanie rozumowanie korzystanie z informacji wykorzystanie wiedzy w praktyce

4 Na sprawdzian uczeń przynosi ze sobą wyłącznie przybory do pisania i rysowania: czarny długopis ołówek gumkę ekierkę kątomierz cyrkiel ZABIERAMY ZE SOBĄ LEGITYMACJĘ. W tym dniu nie wolno przynosić telefonów komórkowych.

5 Przebieg sprawdzianu: Do szkoły przychodzimy na 8.30. O godzinie 8.50 wg listy zamieszczonej na drzwiach uczniowie wchodzą do sal. Zajmują miejsca zgodnie z kodem ustawionym na ławkach. O godzinie 9.00 przewodniczący rozdaje zestawy. Uczniowie sprawdzają, czy zestaw egzaminacyjny jest kompletny, tzn. czy ma wszystkie strony i czy są one wyraźnie wydrukowane. Następnie uczniowie zapisują swój indywidualny kod i datę urodzenia w wyznaczonych miejscach zestawu egzaminacyjnego (przód i tył). Czytają instrukcją zamieszczoną na pierwszej stronie zestawu. Przewodniczący zapisuje czas rozpoczęcia i zakończenia pracy z zestawem. Na 15 minut przed zakończeniem sprawdzianu przewodniczący informuje ile czasu zostało do końca oraz o obowiązku zakodowania zadań zamkniętych.

6 Po upływie czasu uczniowie odkładają długopisy, zamykają zestawy i odkładają na brzeg stolika. Pozostają na swoich miejscach. Członkowie zespołu nadzorującego odbierają od uczniów zestawy egzaminacyjne i sprawdzają w ich obecności: poprawność kodowania, kompletność materiałów, wypełnienie karty odpowiedzi, następnie naklejają kody kreskowe. Uporządkowane zestawy komisja pakuje do bezpiecznej koperty i zakleja (w obecności uczniów). Uczniowie proszeni są o opuszczenie sali.

7


Pobierz ppt "8 KWIETNIA 2010 GODZINA 9.00 SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY."

Podobne prezentacje


Reklamy Google