Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Sprawdzian szóstoklasisty w pigułce

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Sprawdzian szóstoklasisty w pigułce"— Zapis prezentacji:

1 Sprawdzian szóstoklasisty w pigułce

2 Witaj szóstoklasisto! 4 kwietnia 2013 roku o godzinie 9.00 szóstoklasiści w całej Polsce będą pisać, każdy w swojej szkole, sprawdzian umiejętności.

3 Sprawdzane umiejętności są ćwiczone na wszystkich przedmiotach.
Czytanie Pisanie Rozumowanie Korzystanie z informacji Wykorzystywanie wiedzy w praktyce Nie martw się!

4 Sprawdzian ma charakter powszechny i obowiązkowy, to znaczy, że musi do niego przystąpić każdy szóstoklasista. Jest to jeden z warunków ukończenia szkoły podstawowej.

5 Jeśli masz trudności w uczeniu się (np
Jeśli masz trudności w uczeniu się (np. dysleksja) będziesz miał dostosowane warunki i formę sprawdzianu do swoich możliwości. Możesz np. mieć wydłużony czas o 30 minut.

6 Jeśli z powodu wypadków losowych (choroba) nie przystąpisz do sprawdzianu w pierwszym terminie, będziesz mógł napisać sprawdzian w dodatkowym terminie. Uwaga! Będziesz powtarzał ostatnią klasę, jeśli nie przystąpisz do sprawdzianu w terminie dodatkowym.

7 Niezbędne przybory Na sprawdzian zabierz ze sobą przybory do pisania i rysowania: - długopis z czarnym tuszem, - ołówek przeznaczony jedynie do rysowania, - gumkę, - linijkę, ekierkę, cyrkiel i kątomierz.

8 Po otrzymaniu zestawu na polecenie komisji: a) zapoznaj się z instrukcją zamieszczoną na pierwszej stronie zestawu egzaminacyjnego; w razie wątpliwości może poprosić o jej wyjaśnienie komisję; b) sprawdzić, czy zestaw egzaminacyjny jest kompletny, tzn. czy ma wszystkie strony i czy są one wyraźne, braki natychmiast zgłaszaj komisji; c) zakoduj swój test egzaminacyjny, pomoże Ci w tym komisja.

9 Czas poświęcony na zapoznanie się z instrukcją oraz czas kodowania nie są wliczane do czasu sprawdzianu! Masz 60 minut na rozwiązanie zadań egzaminacyjnych. Uczniowie z dostosowanymi warunkami piszą dłużej.

10 Recepta na sukces Uruchom swoje wszystkie „komórki mózgowe”.
Czytaj uważnie polecenia! Kontroluj czas tak, aby Ci go wystarczyło na wszystkie zadania. Nie zniechęcaj się ! Nawet trudne zadanie z pozoru może okazać się proste.

11 Jak zapisywać odpowiedzi?
Odpowiedzi do zadań zamkniętych zaznaczysz na karcie odpowiedzi . Pamiętaj, aby dobrze zamalować „kwadraciki”. Do zadań otwartych rozwiązania zapiszesz w wyznaczonych miejscach. Odpowiedzi zapisuj czytelnie!

12 Pamiętaj Pracujesz samodzielnie i nie zakłócasz przebiegu sprawdzianu innym. Nie opuszczasz sali egzaminacyjnej (chyba, że z przyczyn zdrowotnych). Nie porozumiewasz się z innymi zdającymi. Nie korzystasz z żadnych urządzeń telekomunikacyjnych.

13 Na sprawdzianie możesz uzyskać maksymalnie 40 punktów
Na sprawdzianie możesz uzyskać maksymalnie 40 punktów. Wynik sprawdzianu nie zostaje odnotowany na świadectwie szkolnym. Po sprawdzianie otrzymasz zaświadczenie od okręgowej komisji egzaminacyjnej o uzyskanych wynikach sprawdzianu.

14 Sprawdzian szóstoklasisty weryfikuje wiedzę zdobytą przez ucznia w ciągu sześciu lat w szkole podstawowej. Wyniki są informacją dla ucznia i nauczyciela w jakim stopniu opanował umiejętności niezbędne w następnym etapie kształcenia - w gimnazjum.

15 Czego Ci życzyć drogi Szóstoklasisto. Oczywiście 40 na koncie
Czego Ci życzyć drogi Szóstoklasisto? Oczywiście 40 na koncie! Powodzenia! Twoi Nauczyciele

16 Prezentację opracowały: Maria Sokołowska Anna Gołębiowska


Pobierz ppt "Sprawdzian szóstoklasisty w pigułce"

Podobne prezentacje


Reklamy Google