Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Jak zachęcać uczniów do czytania

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Jak zachęcać uczniów do czytania"— Zapis prezentacji:

1 Jak zachęcać uczniów do czytania
"Umysł nie jest naczyniem, które trzeba napełnić, tylko ogniem, który należy rozpalić„ Plutarch

2 Literatura w przestrzeni publicznej
Strefa Wolnego Czytania Wiersze na murach Miejsce dla czytelnika Patrz pod nogi

3 Lekcje czytania z „Tygodnikiem Powszechnym”
Akcja społeczna TP: spotkania dla licealistów, podczas których od pisarzy i krytyków uczą się rozmawiać o literaturze.

4 Cała Polska czyta dzieciom
Kampania „Cała Polska czyta dzieciom” (CPCD) zachęca rodziców, wychowawców i innych dorosłych, do codziennego, co najmniej 20-minutowego czytania dzieciom. Jednocześnie, Fundacja przypomina o potrzebie kontrolowania ilości i jakości programów telewizyjnych oraz gier komputerowych, które w życiu przeciętnego współczesnego dziecka zajmują więcej czasu niż szkoła.

5 Odjazdowy bibliotekarz
Odjazdowy Bibliotekarz to akcja, w której bibliotekarze, czytelnicy i miłośnicy książek oraz rowerów, przejeżdżając przez miasto lub okolicę, mogą przyjemnie i aktywnie spędzić wiosenne popołudnie w gronie osób o podobnych pasjach.

6 „Zaczytani” http://zaczytani.org/
Społeczna akcja, pod patronatem Pani Anny Komorowskiej, dzięki której każde dziecko, przyjęte na oddział dziecięcy otrzyma książkę, którą będzie mogło zabrać do domu do punktów zbiórek na terenie całego kraju, każdy może przynieść swoją ulubioną książkę z młodości, już przeczytaną lub zupełnie nową.

7 Stowarzyszenie Przyjaciół Książki dla Młodych
IBBY (International Board on Books for Young People) – jest międzynarodową organizacją non-profit, zajmującą się promocją literatury dziecięcej i młodzieżowej. Została założona w Zurychu w Obecnie składa się z 70 sekcji działających w różnych państwach na świecie. Nasza, polska sekcja istnieje od 1974 roku.

8 Liberatura http://www.liberatura.pl
Dzieła literackie, których przekaz nie ogranicza się wyłącznie do sfery werbalnej Tekst i przestrzeń stanowią nierozerwalną całość.

9 Happeningi http://www.rymoliryktando.pl/
Rymoliryktando. Akcja społeczna powiązana z artystycznym happeningiem szalonego performera, muzyka i tekściarza Łukasza L.U.C Rostkowskiego organizowana przez L.U.C i Narodowe Centrum Kultury

10 Bookeriada http://bookeriada.pl
Bookeriada to miejsce dla krakowskich czytelników – centrum informacji o wydarzeniach literackich, wiadomości ze świata książek, ciekawe znaleziska, konkursy z nagrodami… … a także projekt cyklicznych imprez pt. Drugie Życie Książki.

11 Facebook Strony: np. Czytam, bo lubię https://www.facebook.com/Czytambolubie?fref=ts np. Dobre książki https://www.facebook.com/pages/Dobre-ksi%C4%85%C5%BCki/ ?fref=ts Osoby: np. Czytanie jest trendy https://www.facebook.com/czytaniejest.trendy?fref=ts

12 „Książka nad książkami”
Portal społecznościowy ułatwiający czytanie Biblii Właścicielem jest stacja S7 Wykorzystano Biblię Tysiąclecia za zgodą Wydawnictwa Pallotinum

13 Dziękuję za uwagę. „Czytanie to najpiękniejsza zabawa jaką ludzkość sobie wymyśliła”. W.Szymborska


Pobierz ppt "Jak zachęcać uczniów do czytania"

Podobne prezentacje


Reklamy Google