Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Cała Polska czyta dzieciom Realizacja kampanii społecznej w przedszkolach i szkołach gminy Czerwionka-Leszczyny Oprac. Mirela Kluczniok.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Cała Polska czyta dzieciom Realizacja kampanii społecznej w przedszkolach i szkołach gminy Czerwionka-Leszczyny Oprac. Mirela Kluczniok."— Zapis prezentacji:

1 Cała Polska czyta dzieciom Realizacja kampanii społecznej w przedszkolach i szkołach gminy Czerwionka-Leszczyny Oprac. Mirela Kluczniok

2 W gminie Czerwionka-Leszczyny kampania społeczna Cała Polska czyta dzieciom prowadzona jest w 18 placówkach: przedszkolach, w tym w przedszkolu z oddziałami integracyjnymi, szkołach podstawowych, zespole szkół specjalnych i gimnazjum. W ramach akcji głośnego czytania realizowane są następujące programy edukacyjne: - Czytające szkoły; - Klub czytających przedszkoli; - Czytanie zbliża (program, którego celem jest wzajemne poznanie się oraz integrowanie dzieci niepełnosprawnych i zdrowych podczas wspólnych imprez czytelniczych). Realizacja pierwszych dwóch programów zakłada codzienne czytanie dzieciom wybranej książki przez minut. Oprócz codziennego czytania organizujemy szereg imprez z książką w roli głównej.

3 URODZINY KUBUSIA PUCHATKA

4 URODZINY KUBUSIA PUCHATKA W SZKOŁACH PODSTAWOWYCH

5

6 GMINNE OBCHODY 80 URODZIN KUBUSIA PUCHATKA

7

8 IMPREZY CZYTELNICZE W RAMACH PROGRAMU CZYTANIE ZBLIŻA

9 IMPREZY CZYTELNICZE W RAMACH PROGRAMU CZYTANIE ZBLIŻA WESOŁE CZYTANIE, RADOSNE KOLĘDOWANIE

10 IMPREZY CZYTELNICZE W RAMACH PROGRAMU CZYTANIE ZBLIŻA SPOTKANIA Z KSIAŻKĄ

11 IMPREZY CZYTELNICZE W RAMACH PROGRAMU CZYTANIE ZBLIŻA ANDRZEJKI W BIBLIOTECE

12 ZIMA Z KSIĄŻKĄ

13 ZIMA Z KSIĄŻKĄ CZYTAMY PRZYGODY MIKOŁAJKA

14 ZIMA Z KSIĄŻKĄ BAL U KRÓLOWEJ ŚNIEGU

15 ZIMA Z KSIĄŻKĄ W PRZEDSZKOLACH

16 SPOTKANIA CZYTELNICZE ZE ZNANYMI I CIEKAWYMI LUDŹMI

17 SPOTKANIA CZYTELNICZE ZE ZNANYMI I CIEKAWYMI LUDŹMI

18

19

20 MIĘDZYSZKOLNE KONKURSY CZYTELNICZE

21 MIĘDZYSZKOLNE KONKURSY CZYTELNICZE KONKURS Z WIZYTĄ W BULLERBYN

22 MIĘDZYSZKOLNE KONKURSY CZYTELNICZE KONKURS W BAŚNIOWYM ŚWIECIE ANDRESENA

23 GMINNE FESTYNY CZYTELNICZE

24 III OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM

25 IV OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM

26

27 V OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM

28

29 Kampania społeczna CPcd w dużym stopniu przyczyniła się do tego, że szkoły i przedszkola naszej gminy bardzo szybko zorganizowały się i chętnie podejmują wspólne działania związane z propagowaniem głośnego czytania. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu i pracy wielu bibliotekarzy, metodyków, nauczycieli, wychowawców, wsparciu dyrektorów szkół i przedszkoli, którzy starają się, by w dobie komputerów sztuka czytania nie zanikła, w naszych placówkach można znaleźć wzór do naśladowania, przykład współpracy ze środowiskiem oraz dzielenia się swoją wiedzą i umiejętnościami.

30 Głośne czytanie to doskonały sposób okazania dziecku miłości(…) Czytając dziecku zaspokajamy wszystkie jego potrzeby emocjonalne – psychiczne, umysłowe i moralne – dając mu wiarę w siebie oraz narzędzia sukcesu na całe życie. (Na podstawie książki Rossa Campbella Sztuka zrozumienia czyli jak naprawdę kochać dziecko)


Pobierz ppt "Cała Polska czyta dzieciom Realizacja kampanii społecznej w przedszkolach i szkołach gminy Czerwionka-Leszczyny Oprac. Mirela Kluczniok."

Podobne prezentacje


Reklamy Google