Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Biblioteka szkolna W bibliotece znajdziesz wszystko, czego chcesz, starą prawdę, mądrą bajkę, piękny wiersz (Krystyna Wodnicka)

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Biblioteka szkolna W bibliotece znajdziesz wszystko, czego chcesz, starą prawdę, mądrą bajkę, piękny wiersz (Krystyna Wodnicka)"— Zapis prezentacji:

1 Biblioteka szkolna W bibliotece znajdziesz wszystko, czego chcesz, starą prawdę, mądrą bajkę, piękny wiersz (Krystyna Wodnicka)

2 Historia biblioteki jest tak samo długa jak historia szkoły – biblioteka jest ze szkołą związana od początku. Biblioteka mieści się na parterze i zajmuje dwa pomieszczenia: wypożyczalnię i czytelnię.

3 Gromadzimy materiały pomocne maturzystom: akty prawne dotyczące egzaminu, procedury organizowania i przeprowadzania matury, informatory maturalne, przykładowe testy i arkusze egzaminacyjne, informatory wyższych uczelni, wzory opisów bibliograficznych do bibliografii załącznikowej, przydatne adresy stron www.

4 Gromadzimy następujące zbiory: lektury do języka polskiego, książki popularnonaukowe, literatura piękna polska i obca, wydawnictwa informacyjne, wydawnictwa albumowe, literatura pedagogiczna, zbiory audiowizualne, regionalia, stare druki.

5 Prowadzimy działalność dydaktyczną: zajęcia biblioteczne - realizacja autorskiego programu modułu bibliotecznego edukacji czytelniczej i medialnej, indywidualny instruktaż.

6 Prowadzimy działalność pedagogiczną: praca z Kołem Przyjaciół Biblioteki, warsztaty literackie, małe formy teatralne, wycieczki do różnych ośrodków kultury.

7 Prowadzimy działalność pedagogiczną: wizualna propaganda książki, czytelnictwa i biblioteki, konkursy czytelniczo- literackie,

8 Zapraszamy do Czytelni Multimedialnej: 3 stanowiska komputerowe z dostępem do internetu dla uczniów, prowadzenie lekcji z wykorzystaniem baz danych dostępnych w internecie, dostęp do odtwarzacza DVD.

9 Zapraszamy również do czytania prasy: Czasopisma dla nauczycieli i dla uczniów z możliwością korzystania na miejscu i do wypożyczenia do domu, m.in.: Perspektywy, Charaktery, Zwierciadło, Polityka, Film, Polonistyka, Biologia w szkole, Wiedza i życie i wiele innych.

10 Zapraszamy ! nasza biblioteka to miejsce nie tylko do wypożyczania książek, staramy się, aby młodzież naszej szkoły mogła spędzać czas w przyjaznej atmosferze.


Pobierz ppt "Biblioteka szkolna W bibliotece znajdziesz wszystko, czego chcesz, starą prawdę, mądrą bajkę, piękny wiersz (Krystyna Wodnicka)"

Podobne prezentacje


Reklamy Google