Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Biblioteka szkolna powstała w roku 1964, wraz z oddaniem nowego obiektu szkolnego. Stan księgozbioru w roku szkolnym 2011/2012 to 5778 woluminów.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Biblioteka szkolna powstała w roku 1964, wraz z oddaniem nowego obiektu szkolnego. Stan księgozbioru w roku szkolnym 2011/2012 to 5778 woluminów."— Zapis prezentacji:

1 Biblioteka szkolna powstała w roku 1964, wraz z oddaniem nowego obiektu szkolnego. Stan księgozbioru w roku szkolnym 2011/2012 to 5778 woluminów.

2 Biblioteka jest bogato wyposażona w księgozbiór podręczny, lektury oraz w nowości wydawnicze takie jak: seria "Niefortunnych zdarzeń", "Opowieści z Narnii", seria Mikołajek, Koszmarny Karolek, "Monstrualna erudycja", Dzikie Kury, Franklin i inne równie poczytne pozycje książkowe Gromadzone są w niej również (na nośniku CD) prezentacje multimedialne opracowane przez uczniów, filmy z uroczystości szkolnych oraz scenariusze

3 Program komputerowy umożliwiający operacje na zbiorach związane z dodawaniem, edycją oraz przenoszeniem ich do rejestru ubytków, pozwalający dodawać oraz prowadzić pełną obsługę czytelników, "Bibliotekarz PROFESSIONAL" ułatwia prowadzenie statystyk, pozwala na drukowanie zestawień miesięcznego wypożyczeń, drukowania zestawienia inwentarza, a także rejestru ubytków oraz złączników do protokołów skontrum.

4 Prezentacje multimedialne opracowane przez uczniów to: Czarna Dama>>> Łowczy i 5 alej>>> Gazda Papla>>> Karczmarka>>> oraz film "Pejzaż Janowic z czasów legend">>> w ramach programu Szkoła z klasą 2.0. Wędrówka dzieci Szkolnego Koła Europejczyka szlakiem legend i podań o Janowicach a spisanych przez panią Walerię Owczarz.

5 Prezentacje multimedialne opracowane przez uczniów to: Czarna Dama>>> Łowczy i 5 alej>>> Gazda Papla>>> Karczmarka>>> oraz film "Pejzaż Janowic z czasów legend">>> w ramach programu Szkoła z klasą 2.0. Wędrówka dzieci Szkolnego Koła Europejczyka szlakiem legend i podań o Janowicach a spisanych przez panią Walerię Owczarz.

6

7 udostępnianie zbiorów oraz udzielanie porad czytelniczych; prowadzenie statystyk czytelniczych; wspieranie nauczycieli podczas realizacji ścieżek edukacyjnych - głównie czytelniczo – medialnej; organizacja konkursów na Najlepszy zeszyt lektur, Zakładkę; współpraca z hurtownią PICKER, hurtownią Taniej Książki w Tuliszkowie oraz przedstawicielem wydawnictwa Podsiedlik – Raniowski celem pozyskania pozycji książkowych na cykliczne kiermasze Ciekawej książki

8 Uczniowie zawsze z dużą niecierpliwością oczekują na ten dzień. Jest to duże wydarzenie w życiu każdej klasy I.

9 Na zdjęciach m. in. : Akcja - "Cała Polska czyta dzieciom

10 Spotkanie z pisarzem – Panem Adamem Ryszardem Fajfrem mieszkającym w Wadowicach, czyli w mieście z którego pochodził nasz polski papież Jan Paweł II. Gość w skrócie zaprezentował nam swoją twórczość, zwłaszcza bajki, które napisał dla dzieci. Sala Gimnastyczna ZSP Janowice

11 Niezmiernie cieszy, gdy podczas przerw uczniowie przychodzą do biblioteki, by uciec od zgiełku korytarza, przejrzeć książkę lub czasopismo, porozmawiać z nauczycielem. Niektórzy pytają, w czym mogą pomóc. Dlatego Przyjaciele Biblioteki to nie tylko kilkanaście zapisanych osób aktywu bibliotecznego. To również ci niezapisani, którzy swój wolny czas darują bibliotece pomagając wykonać m. in. te piękne kartki. Kiermasz świąteczny


Pobierz ppt "Biblioteka szkolna powstała w roku 1964, wraz z oddaniem nowego obiektu szkolnego. Stan księgozbioru w roku szkolnym 2011/2012 to 5778 woluminów."

Podobne prezentacje


Reklamy Google