Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Program Bezpieczeństwo w sieci. W czasie jednego ze spotkań z Rodzicami nauczyciele wraz z uczniami przekonywali rodziców, że Internet może być bezpiecznym.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Program Bezpieczeństwo w sieci. W czasie jednego ze spotkań z Rodzicami nauczyciele wraz z uczniami przekonywali rodziców, że Internet może być bezpiecznym."— Zapis prezentacji:

1 Program Bezpieczeństwo w sieci

2 W czasie jednego ze spotkań z Rodzicami nauczyciele wraz z uczniami przekonywali rodziców, że Internet może być bezpiecznym i pożytecznym narzędziem pomocnym w edukacji i w życiu codziennym, ale …

3 Uczniowie w czasie przedstawienia Należy zwrócić uwagę na następujące rzeczy: Gdzie stoi w naszym domu komputer? Czy wiemy jakie strony odwiedza nasze dziecko? Ile czasu dziennie spędza nasza córka/nasz syn w Internecie? Czy nasze dzieci wiedzą, że nie należy podawać swoich danych osobom napotkanym w sieci?

4 Przedstawienie Bezpieczny Komputer Bezpieczny Internet

5 Na zakończenie przedstawienia pani psycholog z klasy V udzieliła Rodzicom cennych wskazówek: ustalić plan dnia – ściśle określić czas korzystania z komputera, kontrolować, co robi wasze dziecko przy komputerze, czyli najlepiej ustawić go w miejscu, gdzie rodzina spędza najwięcej czasu, np. w pokoju, w którym stoi telewizor, w salonie, dbać o kontakty dziecka z rówieśnikami, zapisać syna do sekcji sportowej, pilnować aby aktywnie spędzał wolny czas, np. na rowerze, grze w piłkę, na basenie, i przede wszystkim dużo rozmawiać ze swoim dzieckiem, a zobaczycie Państwo, że już niedługo będą tego pozytywne efekty.

6 Po przedstawieniu Rodzice obejrzeli prezentację dotyczącą zagrożeń w sieci i zapoznali się z adresami przyjaznych stron www. Prezentacja dla Rodziców dla Rodziców

7 Na zakończenie rodzice wychodząc z sali otrzymywali ulotki pt. Dziecko w sieci

8

9

10

11

12 W obecnych czasach korzystanie z dobrodziejstw Internetu jest nieuniknione, z jego zaletami i wadami włącznie. Mając wszakże na uwadze zagrożenia, jakie ze sobą niesie sieć, musimy na każdym kroku wyczulać na nie młodego odbiorcę. Korzystając z zasobów sieci i jej możliwości musimy pamiętać, że skutki niewłaściwego zachowania młodzieży, brak czujności ze strony dorosłych mogą być czasami niezwykle szkodliwe..


Pobierz ppt "Program Bezpieczeństwo w sieci. W czasie jednego ze spotkań z Rodzicami nauczyciele wraz z uczniami przekonywali rodziców, że Internet może być bezpiecznym."

Podobne prezentacje


Reklamy Google