Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Nowalijki – czym są? Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Nowalijki – czym są? Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego."— Zapis prezentacji:

1 Nowalijki – czym są? Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

2 Nowalijki – czym są? Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

3 Zimą ludzie mogą jeść najczęściej warzywa mrożone.
Nowalijkami nazywa się młode warzywa, które jako pierwsze dojrzewają wiosną. Zimą ludzie mogą jeść najczęściej warzywa mrożone. Warzywa są zimą drogie i ludzie czekają, aż pojawią się pierwsze świeże warzywa. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

4 Nowalijki można uprawiać zarówno w gruncie, jak i w szklarniach.
Warzywa ze szklarni mogą być tak samo zdrowe, jak te z gruntu. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

5 Warzywa uprawiane w szklarniach są w wyższej temperaturze i dlatego dojrzewają znacznie szybciej.
Na warzywa, które rosną w ziemi trzeba poczekać jeszcze około miesiąca dłużej. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

6 Gdy kupujemy nowalijki powinniśmy wybrać takie ze sprawdzonego źródła.
Aby warzywa szybko wyrosły, wielu rolników stosuje dużo nawozów. Za dużo nawozów jest niezdrowe dla człowieka. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

7 Do najbardziej popularnych nowalijek zaliczamy na przykład:
rzodkiewka, pomidor, sałata, ogórek, młoda marchewka. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

8 Lubicie młode, świeże warzywa?
Może spróbujecie je samodzielnie wyhodować u siebie w domu? Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

9 Jeśli poprosicie rodziców, na pewno pomogą wam uprawiać w doniczce jakieś nowalijki. Możecie spróbować wyhodować np. cebulę, pomidora lub sałatę. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

10 Warzywa to nie tylko świetne źródło witamin.
Są bardzo smaczne i stanowią świetny dodatek do posiłków. Warto sięgać po nowalijki, gdy się tylko pojawią. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.


Pobierz ppt "Nowalijki – czym są? Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego."

Podobne prezentacje


Reklamy Google