Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

ZDROWY STYL ŻYCIA. Czynniki które dodatnio wpływają na nasze zdrowie to : Ruch Prawidłowe odżywianie Pozytywne nastawienie Niespożywanie używek.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "ZDROWY STYL ŻYCIA. Czynniki które dodatnio wpływają na nasze zdrowie to : Ruch Prawidłowe odżywianie Pozytywne nastawienie Niespożywanie używek."— Zapis prezentacji:

1 ZDROWY STYL ŻYCIA

2 Czynniki które dodatnio wpływają na nasze zdrowie to : Ruch Prawidłowe odżywianie Pozytywne nastawienie Niespożywanie używek

3 RUCH Ruch jest ważnym elementem Większość osób lubi uprawiać sport. Inni tylko spacerują na świeżym powietrzu. Dzięki ruchowi spalamy kalorie. Jego brak często powoduje np.otyłość.

4 PRAWIDŁOWE ODŻYWIANIE 1. 5 posiłków dziennie w odstępach co 2-3 godz. 2. Jedz produkty w których jest dużo białka 3.Spożywaj węglowodany o jak najniższym IG. 4.Pamiętaj by 25% spożywanych kalorii pochodziło z tłuszczy. 5.Dostarczaj odpowiednią ilość płynów. 6.Jedz owoce i warzywa.

5 WITAMINY Są składnikami niezbędnymi w żywieniu człowieka dla normalnego przebiegu wielu procesów zachodzących w jego tkankach. Nie mogą być wytwarzane przez organizm dlatego muszą być dostarczane z pożywieniem lub w razie potrzeby w postaci preparatów farmaceutycznych.

6 UŻYWKI Czyli np. : kawa,piwo,papierosy, Są to produkty spożywcze, które pobudzają organizm. Najczęściej nie posiadają wartości odżywczych i dlatego powinniśmy się ich ustrzegać.

7 Wpływ używek : Nadmierny apetyt lub jego brak Osłabienie organizmu Uzależnienie Spadek masy ciała lub gwałtowny wzrost *Wymienione wyżej skutki uboczne kończą się chorobami

8 Dziękuję za uwagę Wykonał: Kamil Niedźwiedź Z pozdrowieniami dla Pani A.Daśko ;D


Pobierz ppt "ZDROWY STYL ŻYCIA. Czynniki które dodatnio wpływają na nasze zdrowie to : Ruch Prawidłowe odżywianie Pozytywne nastawienie Niespożywanie używek."

Podobne prezentacje


Reklamy Google