Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

SMACZNIE I ZDROWO WITAMINY TO ZDROWIE MOŻECIE SPYTAĆ... Możecie spytać kogo chcecie, Bo przecież nie jest to nowina, Że jest najzdrowsza i najsmaczniejsza.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "SMACZNIE I ZDROWO WITAMINY TO ZDROWIE MOŻECIE SPYTAĆ... Możecie spytać kogo chcecie, Bo przecież nie jest to nowina, Że jest najzdrowsza i najsmaczniejsza."— Zapis prezentacji:

1

2 SMACZNIE I ZDROWO WITAMINY TO ZDROWIE

3 MOŻECIE SPYTAĆ... Możecie spytać kogo chcecie, Bo przecież nie jest to nowina, Że jest najzdrowsza i najsmaczniejsza Zwyczajna witamina. Witamina A, witamina B, witamina C, a także PP! Teraz, skoro to już wiemy, witaminy wszyscy jemy!

4 Na co wpływają poszczególne witaminy? Witamina A (pomidory, marchewka, szpinak) -wzmacnia wzrok -wpływa na wzrost kości i zębów

5 Na co wpływają poszczególne witaminy? Witamina B (groch, ziarna zbóż) -ułatwia myślenie, -poprawia pamięć, -zwiększa apetyt, -daje energię.

6 Na co wpływają poszczególne witaminy? Witamina C (cytryna, jabłka, kapusta, porzeczki) -zapobiega przeziębieniom, -ułatwia gojenie się ran

7 Na co wpływają poszczególne witaminy? Witamina D (ryby, nabiał) -wzmacnia zęby i kości -jest potrzebna dzieciom, które rosną

8 WARZYWA I OWOCE OGÓRKI PAPRYKA GRUSZKI ŚLIWKI JABŁKA POMIDORY...........

9 NASZE RADY 1.Warzywa i owoce należy kupować tylko świeże. 2.Owoce i warzywa myj starannie w ciepłej wodzie. 3.Owoce cytrusowe myj starannie w gorącej wodzie. 4.Warzywa i owoce jedz w stanie surowym. 5.Owoce obieraj cienko, bo najwięcej witamin jest tuż pod skórką. 6.Warzywa gotuj w małej ilości wody pod przykryciem.

10 JADŁOSPIS Moje śniadanie -pieczywo -nabiał -owoce -warzywa

11 Autorem prezentacji jest Barbara Kondrat


Pobierz ppt "SMACZNIE I ZDROWO WITAMINY TO ZDROWIE MOŻECIE SPYTAĆ... Możecie spytać kogo chcecie, Bo przecież nie jest to nowina, Że jest najzdrowsza i najsmaczniejsza."

Podobne prezentacje


Reklamy Google