Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Uprawy ekologiczne: wysoka jakość w połączeniu z poszanowaniem środowiska naturalnego Autor: Barbara Palka.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Uprawy ekologiczne: wysoka jakość w połączeniu z poszanowaniem środowiska naturalnego Autor: Barbara Palka."— Zapis prezentacji:

1 Uprawy ekologiczne: wysoka jakość w połączeniu z poszanowaniem środowiska naturalnego Autor: Barbara Palka

2 Czym są uprawy ekologiczne? To wcale nie jest takie logiczne. Środki chemiczne są eliminowane, Środki chemiczne są eliminowane, Zamiast nich te naturalne są używane, Obornik i kompost tam królują, Gdzie rolnicy coś hodują. Środowiska nie zatruwają, Środowiska nie zatruwają, lepsze i zdrowsze produkty wytwarzają. Uprawy ekologiczne są coraz bardziej popularne, Choć wcale to nie jest takie banalne, bo rolnicy dokształcać się muszą, aby wiedzieć co zrobić z taką, dajmy na to, gruszą.

3 Jakie są zasady produkcji ekologicznej? Zdradzę wam trochę tej wiedzy magicznej. Nawozów naturalnych się używa, Nawozów naturalnych się używa, Kompost i obornik się je nazywa. W sposób mechaniczny niszczy się chwasty, W sposób mechaniczny niszczy się chwasty, Aby teren upraw nie stał się trawiasty. Szkodniki wywarami z roślin się odstrasza, Szkodniki wywarami z roślin się odstrasza, To je skutecznie zastrasza. Stosuje się płodozmian, tak zwany, Przez rośliny jest on lubiany, Wtedy większe i lepsze wyrastają, Inne się do nich nie umywają. Obok siebie sadzimy rośliny, Które produkują różne wydzieliny, One szkodniki odstraszają, Wszystkie precz z pól uciekają. Np. Sadząc koper,a obok pomidory, Bielinek kapustnik ucieknie do swej nory.

4 Rolnictwo ekologiczne wady ma też, czy je także poznać chcesz? Pracę wykonują ludzie, a nie maszyny, Pracę wykonują ludzie, a nie maszyny, Spędzają przy pracy długie godziny, Spędzają przy pracy długie godziny, Nieco droższe są przez to warzywa, Nieco droższe są przez to warzywa, Ale żadna marchewka nie będzie robaczywa. Ale żadna marchewka nie będzie robaczywa. Niektóre wyciągi z roślin, powszechnie tam stosowane, Niektóre wyciągi z roślin, powszechnie tam stosowane, Mogą być przez ludzki organizm źle przyjmowane. Mogą być przez ludzki organizm źle przyjmowane. Przy dużych obszarach taka uprawa, Przy dużych obszarach taka uprawa, To trochę nieopłacalna sprawa. To trochę nieopłacalna sprawa.

5 Zalet ekologia ma mnóstwo, to dla środowiska wręcz bóstwo. Wykorzystujemy źródła energii-odnawialne, Wykorzystujemy źródła energii-odnawialne, Stosowane nawozy są naturalne, Stosowane nawozy są naturalne, Glebę i wodę ochraniamy, Glebę i wodę ochraniamy, Wyższej jakości produkty wytwarzamy, Wyższej jakości produkty wytwarzamy, Niszczymy szkodniki w sposób naturalny, Niszczymy szkodniki w sposób naturalny, Oto zasad zbiór aktualny! Oto zasad zbiór aktualny!

6 Zalety żywności ekologicznie wytwarzanej, w niezbędnym stopniu tylko przetwarzanej. Zawiera więcej witamin i składników mineralnych, Zawiera więcej witamin i składników mineralnych, w porównaniu z produktami pochodzącymi z upraw tradycjonalnych. Produkcja jest przyjazna dla środowiska, Produkcja jest przyjazna dla środowiska, Specjalne jednostki sprawdzają to z bliska. Specjalne jednostki sprawdzają to z bliska. Zanieczyszczeń chemicznych nie zawiera, Zanieczyszczeń chemicznych nie zawiera, Skutecznie chemii się opiera. Skutecznie chemii się opiera. Produkty przetworzone są tylko w stopniu niezbędnym, Produkty przetworzone są tylko w stopniu niezbędnym, To jest w tym rolnictwie warunkiem bezwzględnym. To jest w tym rolnictwie warunkiem bezwzględnym. Proces produkcji jest ściśle kontrolowany Proces produkcji jest ściśle kontrolowany przez jednostki certyfikujące dokumentowany. przez jednostki certyfikujące dokumentowany.

7 Mam nadzieję, że się przekonałeś, i moje argumenty uznałeś, że rolnictwo ekologiczne to super sprawa, taka przyjazna dla środowiska uprawa. Następnym razem gdy do sklepu pójdziesz, na półce eko produkty znajdziesz, może i zapłacisz więcej niż zwykle, ale te produkty są naprawdę niezwykłe, a przecież zdrowie jest bezcenne, znikną wszystkie problemy trawienne, zadbaj w końcu o siebie, a świat stanie się lepszy dla Ciebie!


Pobierz ppt "Uprawy ekologiczne: wysoka jakość w połączeniu z poszanowaniem środowiska naturalnego Autor: Barbara Palka."

Podobne prezentacje


Reklamy Google