Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Jedną z najważniejszych cech staropolskiej kuchni było obfite szafowanie przyprawami i ich zaskakującymi nieraz kompozycjami. Do mięs, ryb i drobiu ale.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Jedną z najważniejszych cech staropolskiej kuchni było obfite szafowanie przyprawami i ich zaskakującymi nieraz kompozycjami. Do mięs, ryb i drobiu ale."— Zapis prezentacji:

1

2 Jedną z najważniejszych cech staropolskiej kuchni było obfite szafowanie przyprawami i ich zaskakującymi nieraz kompozycjami. Do mięs, ryb i drobiu ale także do potraw mącznych i mlecznych oraz jarzyn z upodobaniem dorzucano duże ilości pieprzu, szafranu, imbiru, gałki i kwiatu muszkatołowego, cynamonu, koriandru, kminku, octu, cukru, cytryn, limonek, pistacji, rodzynek i innych przypraw. Matki miały pouczać swe córki napomnieniem tylko pieprzno i szafranno, mościa panno. Zadanie dla Was: umieć rozpoznać te przyprawy!;-)

3 Co i gdzie ustawia się na stole oraz jakie kieliszki do czego służą. Podstawowa zasada - najpierw używa się krańcowych sztućców i stopniowo następnych „idąc" w kierunku talerza. Najpierw łyżka, potem nóż do ryby i widelec, następnie zwyczajny nóż i widelec. A - Serwetki B - Podstawowy talerz C - Talerz na zupę na podstawowym talerzu D - Chleb z masłem z osobnym nożem do smarowania masła E - Kieliszek do wodę F - Kieliszek do białego wina G - Kieliszek do czerwonego wina H - Widelec do ryby I - Widelec do obiadu J - Widelec do sałatki K - Nóż do obiadu L - Nóż do ryby M - Łyżka do zupy N - Deserowa łyżeczka i widelec do ciasta


Pobierz ppt "Jedną z najważniejszych cech staropolskiej kuchni było obfite szafowanie przyprawami i ich zaskakującymi nieraz kompozycjami. Do mięs, ryb i drobiu ale."

Podobne prezentacje


Reklamy Google