Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zasady dobrego zachowania się przy stole

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zasady dobrego zachowania się przy stole"— Zapis prezentacji:

1 Zasady dobrego zachowania się przy stole

2 1.Nie odchodzimy od stołu gdy wszyscy siedzą .
2.Przy stole powinno się siedzieć prosto i spokojnie, nie należy się wiercić. 3.Nie wolno rozmawiać z pełnymi ustami i dmuchać na gorące potrawy. 4.Nie rozmawiaj przy jedzeniu . 5.Twarz wycieraj tylko o chusteczkę !

3 Prawidłowe ułożenie naczyń i sztućców.

4 W jaki sposób posługujemy się nożem i widelcem
1.Trzymamy widelec w lewej ręce grzbietem do góry i po odkrojeniu kawałka mięsa i nadzianiu go na widelec nakładamy na grzbiet widelca kartofle i warzywa i przenosimy cały ten „bagaż” do ust.  2.Trzymamy widelec w lewej ręce grzbietem do góry, wbijamy go w mięso, okrawamy kawałek, odwracamy widelec grzbietem do dołu i wkładamy mięso do ust, a następnie odkładamy nóż, przekładamy widelec do prawej ręki i jemy nim kartofle i warzywa nakłuwając je na widelec.  3.Odkrawając mięso trzymamy widelec grzbietem odwróconym ku górze, ale gdy podnosimy kęs do ust, widelec odwracamy grzbietem ku dołowi. Nóż odgrywa dwie role: zasadniczą polegającą na rozdrabnianiu potraw twardych i pomocniczą w stosunku do widelca podczas nabierania jedzenia. Użycie noża ograniczamy do przypadków, w których nie możemy sobie poradzić za pomocą widelca”

5 Jak jeść jajko na miękko?
Jajko umieszcza się w kieliszku, a następnie w czubek skorupki delikatnie stuka łyżeczką. Następnie podważa się nadtłuczoną część, odkłada ją na bok i przystępuje do wybierania zawartości


Pobierz ppt "Zasady dobrego zachowania się przy stole"

Podobne prezentacje


Reklamy Google