Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Katarzyna Poliwczak Klasa V Julia Secemska Szkoła Podstawowa nr 11.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Katarzyna Poliwczak Klasa V Julia Secemska Szkoła Podstawowa nr 11."— Zapis prezentacji:

1 Katarzyna Poliwczak Klasa V Julia Secemska Szkoła Podstawowa nr 11

2 Cześć!!! Jestem Netka Hej!!! A ja nazywam się Kompel Niedawno słyszałam coś na temat DBI. Czy wiesz może, co oznacza ten skrót i co to takiego? Tak, oczywiście, słyszałem. DBI to Dzień Bezpiecznego Internetu, obchodzimy go zawsze w lutym już od kilku lat.

3 Tak, oczywiście. Ten Dzień został wymyślony ze względu na nasze bezpieczeństwo. W Internecie, czyhają na nas różne niebezpieczeństwa, przed którymi dorośli muszą nas ostrzec. Ooo, nie wiedziałam. A czy możesz mi coś więcej powiedzieć na temat tego Dnia i Internetu.

4 A jakie to niebezpieczeństwa? I czy można ich uniknąć? Tych pułapek jest dużo w sieci. Ale stosując się do kilku zasad nic nam nie będzie groziło. Nie wiemy Co to za dzień? Ale wymyślają.

5 Dlaczego? Przecież ja wiem jak ta osoba wygląda i ile ma lat. Pamiętaj! Nie ufaj osobom poznanym w sieci. Gdy kogoś poznasz powiedz o tym rodzicom. Oj, nie zawsze wiesz z kim rozmawiasz. Po drugiej stronie może być osoba o wiele starsza od Ciebie, tylko ma wklejone inne zdjęcie i podane fałszywe dane. Pamiętaj, nie podawaj swoich prawdziwych danych, w Internecie używaj NICKA, czyli pseudonimu. Podaj swoje imię i nazwisko, adres i telefon. Ja Ci podałem!!!

6 A jeśli będzie mnie straszyć i nękać ? Powiedz rodzicom i idź z nimi na spotkanie. A jeśli jesteś już starsza to umów się w miejscu publicznym i nigdy nie zgadzaj się, żeby ktoś Cię odwoził do domu. A co mam zrobić, jeśli ta osoba będzie chciała się spotkać? To już jest CYBERPRZEMOC. Powiedz rodzicom oraz skontaktuj się z helpline.org.pl lub zadzwoń pod bezpłatny numer 800 100 100. Oni Ci pomogą.

7 Przed chwilą mówiłeś coś o zdjęciach? To powinnam, czy nie umieszczać je w sieci? To zależy, musisz się liczyć z tym, że zdjęcie umieszczone w sieci może być wykorzystane przeciw Tobie. Ktoś może Ci zrobić na złość i dorysować rogi, ogon. Poza tym jeśli pochwalisz się, że wyjeżdżasz na wakacje, a niedawno twoi rodzice kupili nowy telewizor to wasze mieszkanie może zostać okradzione. Pamiętaj, jeśli chcesz wykorzystać czyjeś zdjęcie to powinnaś mieć na to zgodę lub zapisać skąd pochodzi. Inaczej możesz być posądzona o kradzież, bo to jest czyjaś własność. Wstaw zdjęcie, podaj adres, może gdzieś wybierasz się z rodzicami?

8 Jasne, że tak. Tyle ciekawych informacji zawsze dostaje. I nie wiem nieraz od której mam zacząć, żeby wszystkie przeczytać. Dobrze będę pamiętać, zaoszczędzę przy okazji czas. Netka, a masz pocztę internetową i lubisz pisać e-mail? Wszystko czytasz!? Nie można. Nie powinnaś otwierać wiadomości od nieznanych osób, tam mogą być wirusy, niepożądane treści. Uważaj także na spamy. Pamiętaj, aby do swojego adresu nie wpisywać daty urodzenia. Pamiętaj też, im dłuższe i nietypowe hasło do poczty - tym większe bezpieczeństwo.

9 A co z zakupami przez Internet? Takie modne są teraz. Oj, nie kupuj nic bez rodziców. Nawet nie możesz. I zapamiętaj: Jeśli ktoś by Cię prosił o konto rodziców, numer kary, pin – nie podawaj. Zapamiętaj też, nie ściągaj muzyki, filmów, niektórych programów – to kradzież. Podaj konto rodziców, no podaj.

10 Dobrze, poproszę. Wtedy będę bezpieczniejsza. Będę pamiętać. I najważniejsza rzecz, poproś rodziców aby zainstalowali na twoim komputerze program antywirusowy i firewall. Przeglądaj także strony, które zostały napisane z myślą o dzieciach np. http://sieciuchy.pl/ http://www.dzieckowsie ci.pl/

11 Bezpieczna przygoda z Internetem 3… 2… 1… Internet Bym zapomniał. Obecnie możesz poszerzyć swoją wiedzę na temat Bezpieczeństwa w sieci na bezpłatnych kursach e-learning. Musisz mieć tylko komputer z dostępem do Internetu. Bardzo dziękuję za wiadomości. A dlaczego my możemy tu być? Przecież też jesteśmy ściągnięci z Internetu? Ponieważ autorzy Sieciuchów wyrazili zgodę na nasz występ.

12 Dziękujemy za uwagę. Mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś się spotkamy. Zapraszamy w wolnym czasie młodsze dzieci do pooglądania kolejnych slajdów - historyjek. A starszych do zapoznania się z bibliografią.

13

14

15

16

17

18 http://sieciuchy.pl/ http://szczyrzycbp.blogspot.com/2010/02/bezpieczny- internet.html http://www.dzieckowsieci. pl/ http://dbi.saferinternet.pl/art_dbi/co_to_jest_dzien_bezpiecz nego_internetu.html


Pobierz ppt "Katarzyna Poliwczak Klasa V Julia Secemska Szkoła Podstawowa nr 11."

Podobne prezentacje


Reklamy Google