Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Moje dziecko i Internet Diagnoza skali zagrożeń związanych z korzystaniem z Internetu przeprowadzona wśród uczniów klasy V b w Szkole Podstawowej Nr 28.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Moje dziecko i Internet Diagnoza skali zagrożeń związanych z korzystaniem z Internetu przeprowadzona wśród uczniów klasy V b w Szkole Podstawowej Nr 28."— Zapis prezentacji:

1 Moje dziecko i Internet Diagnoza skali zagrożeń związanych z korzystaniem z Internetu przeprowadzona wśród uczniów klasy V b w Szkole Podstawowej Nr 28 w Rybniku.

2 O Ankiecie: Ankieta była anonimowa, uczniowie zostali jedynie poproszeni o określenie swojej płci Ankieta - mówiąc ogólnie – bada zachowania dziecka w Internecie, a dokładniej skupia się na trzech obszarach zagrożeń, na jakie może być narażone dziecko w sieci. Są to: zagrożenia związane z poznawaniem nowych ludzi w Internecie, zagrożenia związane z uzależnieniem od Internetu zagrożenia związane z kontaktem dziecka z nielegalnymi treściami Ankieta składa się z trzech zasadniczych części I część – bada poziom świadomości dziecka na temat niektórych zagrożeń II cześć – bada skalę zagrożeń III część to test dr. Kimberly Young z uniwersytetu w Pitsburgu sprawdzający uzależnienie od Internetu

3 Czy słyszałeś/słyszałaś o zagrożeniach związanych z poznawaniem ludzi przez Internet?

4 Gdzie słyszałeś/słyszałaś o zagrożeniach związanych z poznawaniem ludzi przez Internet?

5 Czy uważasz, że podawanie obcym w Internecie prywatnych informacji o sobie może być niebezpieczne?

6 Czy uważasz, że spotkanie w rzeczywistym świecie z osobą poznaną w sieci, może być niebezpieczne?

7 Czy wiesz, że komputer i Internet mogą wywołać uzależnienie?

8 Z Internetu najczęściej korzystasz? Ile średnio czasu dziennie spędzasz w sieci?

9 Jeśli masz w domu komputer podłączony do Internetu, to w jakim miejscu domu jest on ustawiony? Czy w domowym komputerze, z którego korzystasz jest zainstalowany program filtrujący treści internetowe?

10 Z jakich usług internetowych korzystasz?

11 Czy zdarzyło Ci się podać komuś poznanemu w Internecie? swój ? Swoje zdjęcie lub zdjęcie kogoś z rodziny? Swój numer telefonu?Swój adres zamieszkania?

12 Czy uzyskałeś/uzyskałaś pozwolenie od swoich rodziców na udostępnienie danych?

13 Czy umówiłbyś/umówiłabyś się na spotkanie w rzeczywistym świecie ze swoim internetowym znajomym, jeśli wydałby Ci się interesujący? Czy poinformowałbyś/poinformowałabyś kogoś o planowanym spotkaniu z osobą poznaną w sieci?

14 W czyim towarzystwie poszedłbyś/poszłabyś na pierwsze spotkanie z osobą poznaną w Internecie?

15 Czy surfując po sieci spotkałeś/spotkałaś się z treściami, które Cię przestraszyły, obraziły, zawstydziły lub zaniepokoiły? Czy powiedziałeś/powiedziałaś o tym rodzicom?

16 Czy gdybyś spotkał/spotkała się z treściami, które by Cię zaniepokoiły, obraziły itp., czy powiedziałbyś/powiedziałabyś o ty swoim rodzicom?

17 Czy rozmawiasz ze swoimi rodzicami o Internecie, czy pokazujesz im co Cię w sieci interesuje?

18 Test Kimberly Young dotyczący rozpoznawania stanu uzależnienia od Internetu


Pobierz ppt "Moje dziecko i Internet Diagnoza skali zagrożeń związanych z korzystaniem z Internetu przeprowadzona wśród uczniów klasy V b w Szkole Podstawowej Nr 28."

Podobne prezentacje


Reklamy Google