Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

 Wieś w Polsce położona w województwie śląskim, w powiecie kłobuckim, w gminie Wręczyca Wielka  W latach 1975-1998 Długi Kąt administracyjnie należał.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: " Wieś w Polsce położona w województwie śląskim, w powiecie kłobuckim, w gminie Wręczyca Wielka  W latach 1975-1998 Długi Kąt administracyjnie należał."— Zapis prezentacji:

1

2

3  Wieś w Polsce położona w województwie śląskim, w powiecie kłobuckim, w gminie Wręczyca Wielka  W latach 1975-1998 Długi Kąt administracyjnie należał do województwa częstochowskiego  Liczba ludności w tej miejscowości wynosi 449 osób  We wsi znajduje się szkoła oraz Jednostka Ochotniczej Straży posiadają ca nowoczesny wóz bojowy podarowany przez Waldemara Pawlaka

4

5  Długi Kąt jest to spokojna wioska położona w okolicach Częstochowy. We wsi tej mieszka mało osób, co powoduje rodzinną atmosferę. Obrzeżna dróżka położona w lesie jest wspaniałym, bezpiecznym miejscem do organizowania kuligów i spotkań zarówno młodzieżowych jak dla osób dorosłych.

6

7

8  Wieś tą można nazwać oazą spokoju. Zimą zakochane pary mogą wybrać się na romantyczny spacer. Piękny widok lasu całego w śniegu jest niesamowity. Gdy zejdziemy z głównej drogi w żwirową dróżkę dojdziemy do jeziorka potocznie zwanego tu „gliniankami”.

9

10

11  Latem wybierając się na Długi Kąt można być prawie pewnym, że na każdej działce i w każdym miejscu spotkamy tutaj pszczoły. Ponieważ jeden z gospodarzy ma własną pasiekę. Zaletą tego jest, że można zakupić tu prawdziwy swojski miód, którego jest wiele rodzajów, a każdy w smaku jest przepyszny.

12

13  Wczesną wiosną oraz latem na każdym podwórku można spotkać kobiety pracujące w swoich ogrodach, ale zarówno mężczyzn, którzy dbają o swoje zwierzęta i majsterkują przy swoich domach. Dlatego moim zdaniem wiele gospodarstw zasługuje tutaj na podziw.

14

15

16

17  Idąc główną drogą Długiego Kątu na jednym podwórku można zauważyć jak między drzewami biegają małe, włochate zwierzęta. Po dłuższej obserwacji domyślamy się, że są to owce. W okolicach Częstochowy bardzo rzadko spotykamy hodowlę owiec.

18

19  Lasy na Długim Kącie są wspaniałym miejscem na jesienne spacery. Można wybrać się tutaj na grzyby, które rosną niemal wszędzie. Dróżki, łąki a również same lasy są czyste. Występuje tu wiele zwierząt. Można tu napotkać legowiska dzików, oraz saren. Małe lisy podbiegają pod same płoty, a zające przechodzą pod nimi. Wszystko to komponuje się w niesamowitą atmosferę, dzięki której możemy spędzić tu wiele godzin.

20

21

22  Ze wsią tą związana jestem od małego dziecka. Mieszkają tu moi dziadkowie, którzy aktualnie mogą szczycić się najpiękniejszym ogrodem. Od małego dziecka miejsce to było dla mnie szczególne. Ogródek, huśtawka,piaskownice wspaniała placówka do zabaw z kuzynami. Rodzinne ogniska, pikniki wspólne zbieranie grzybów.

23

24

25

26  Dzisiaj Długi Kąt jest dla mnie oazą spokoju. Często wybieram się tu aby odpocząć, poczytać książki, miło spędzić czas. Uwielbiam spędzać tu czas z rodziną. Często organizujemy tu ogniska, urodziny. Wieś ta zawsze będzie mieć szczególne miejsce w moim sercu.

27

28

29

30  Osoby zajmujące się fotografią mogą być pewne, że znajdą tu swoją „muzę”. Latem cudowne lasy, zimą pokryte puchem pola. A najpiękniejsze zdjęcia wychodzą podczas zachodu słońca, który jest tutaj ujmujący.

31

32

33

34  Oprócz hodowli owiec, znajdują się tu kucyki szetlandzkie. Po lasach biegają dziki, sarny, lisy zające. Nocą słychać rechoty żab, które wychodzą na spacer po gospodarstwach. Na drzewach widać dzięcioły i wiewiórki. Po polach chodzą bociany. A wszystkie te zwierzęta są dobrze traktowane przez tutejszą ludność, która nie zapomina o swoich mieszkańcach również zimą.

35

36

37

38

39  RTCN Klepaczka- maszt radiowy zbudowany w 1997roku. Maszt znajduję się na pograniczu miejscowości Klepaczka i Długi Kąt w powiecie Kłobuckim. Emituje sygnał telewizyjny i radiofonii FM. RTCN Klepaczka ma 340 metrów wysokości i jest aktualnie piątą pod względem wysokości budowlą w Polsce.  Oświetlenie masztu jest widoczne w nocy z hali Rysianki oddalonej o 142 km.

40

41  Moim zdaniem ta miejscowość za swój spokój, atmosferę, widoki zasługuje na miano ciekawego miejsca. Można tu spędzić przepiękne chwile na zbieraniu grzybów, pikniku, kuligu. W remizie organizowane są przeróżne zabawy i festiwale. Zachęcam do zwiedzenia tej wsi, oraz do zakupienia działek pod dom, których jest bardzo dużo.

42


Pobierz ppt " Wieś w Polsce położona w województwie śląskim, w powiecie kłobuckim, w gminie Wręczyca Wielka  W latach 1975-1998 Długi Kąt administracyjnie należał."

Podobne prezentacje


Reklamy Google