Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Witamy w Dulowej. Coś o Dulowej… Wieś o statusie sołectwa położona w wojewódźtwie małopolskim, w powiecie chrzanowskim, w gminie Trzebinia. Dulowa graniczy.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Witamy w Dulowej. Coś o Dulowej… Wieś o statusie sołectwa położona w wojewódźtwie małopolskim, w powiecie chrzanowskim, w gminie Trzebinia. Dulowa graniczy."— Zapis prezentacji:

1 Witamy w Dulowej

2 Coś o Dulowej… Wieś o statusie sołectwa położona w wojewódźtwie małopolskim, w powiecie chrzanowskim, w gminie Trzebinia. Dulowa graniczy z Karniowicami, Filipowicami, Wolą Filipowską, Nieporazem, Młoszową i Bolęcinem.

3 Co znajduje się w mojej miejscowości? Szkoła Podstawowa im. Św. Królowej Jadwigi Dworzec kolejowy Puszcza Dulowska Grzybobranie w Dulowej Leśniczówka Ośrodek Hodowli Zwierzyny Dom Strażaka Dom Strażka Dom Spokojnej Starości "EDEN Kapliczki

4 Szkoła Podstawowa im. św. Jadwigi Królowej Szkoła powstała 14 marca 1905 roku. Funkcjonuje już 108 lat. Wcześniej patronką była Hanna Sawicka.

5 Dworzec kolejowy Linia kolejowa przez tą miejscowość została otwarta już 13 października 1847, kiedy to pierwszy pociąg ciągnięty przez parowóz z Krakowa przejechał przez wieś. Istnieją również budynki kolejowe (mieszkalne), obecnie kasa biletowa jest zlikwidowana.

6 Puszcza Dulowska Kompleks leśny o powierzchni około 2600 ha położony w Niecce Dulowskiej na dnie Rowu Krzeszowickiego Pomiędzy linią kolejową Trzebinia – Bolęcin a Wzgórzem Zamkowym w Rudnie.

7 Grzybobranie w Dulowej Miłośnicy grzybów przyjeżdżają do naszej miejscowości na grzybobranie. Występuje tutaj wiele rodzajów grzybów. Duża część z nich to grzyby jadalne.

8 Leśniczówka Leśniczówka to siedziba leśniczego, który opiekuje się lasem. Leśniczówka znajduje się w Puszczy Dulowskiej.

9 Ośrodek Hodowli Zwierzyny Znajduję się w Puszczy Dulowskiej. Występują tam różne gatunki zwierząt i ptaków. Między innymi : sarny, dziki, łosie oraz wiele ptactwa.

10 Dom strażaka W Dulowej przy ulicy Brata Alberta 5 mieści się Ochotnicza Straż Pożarna. Do straży należy kilkadziesiąt osób w różnym wieku. Począwszy od młodych, uczących się jeszcze w gimnazjum po ludzi starszych, pracujących w zupełnie różnych zawodach.

11 Dom spokojnej starości EDEN Dom spokojnej starości EDEN to ośrodek dla osób starszych lub samotnych. Znajduję się przy głównej drodze prowadzącej w stonę Krzeszowic.

12 Wiejski Dom Kultury czyli KGW Koło Gospodyń Wiejskich to organizacja, która swoją działalność rozpoczęła już przed drugą wojną światową. W organizacji tej kobiety uczyły się gotować, zaprawiać owoce, warzywa itp. Na okres wojny funkcjonowanie zawieszono. W latach 60-tych ponownie rozpoczęto działalność. Pierwszą przewodniczącą Koła Gospodyń została pani Wętrys.

13 Kapliczki św. Floriana – skrzyżowanie ul. Floriana z ul. Krakowską przy ul. Krakowskiej przy ul. św. Floriana na skrzyżowaniu ul. Parku Jurajskiego i ul. Młyńskiej

14 Teraz coś o sporcie czyli.. UKS DULOWA W czerwcu 1998 roku z inicjatywy mieszkańców Dulowej i Karniowic, powołano do życia klub sportowy, mający tworzyć więzi i być chlubą obydwu sołectw. Sercem działalności nowej organizacji od samego początku była Szkoła Podstawowa w Karniowicach do której uczęszczały dzieci z okolicznych miejscowości.

15 Koniec Paulina Przybyła Dziękuję za obejrzenie prezentacji o Miejscowości w której mieszkam.


Pobierz ppt "Witamy w Dulowej. Coś o Dulowej… Wieś o statusie sołectwa położona w wojewódźtwie małopolskim, w powiecie chrzanowskim, w gminie Trzebinia. Dulowa graniczy."

Podobne prezentacje


Reklamy Google