Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

MANDARYNKA OBSERWACJE: SKÓRKA MANDARYNKI SPALIŁA SIĘ (ZROBIŁA SIĘ CZARNA) WNIOSKI: DOWÓD NA TO, ŻE W MANDARYNCE ZAWARTY JEST WĘGIEL.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "MANDARYNKA OBSERWACJE: SKÓRKA MANDARYNKI SPALIŁA SIĘ (ZROBIŁA SIĘ CZARNA) WNIOSKI: DOWÓD NA TO, ŻE W MANDARYNCE ZAWARTY JEST WĘGIEL."— Zapis prezentacji:

1

2 MANDARYNKA OBSERWACJE: SKÓRKA MANDARYNKI SPALIŁA SIĘ (ZROBIŁA SIĘ CZARNA) WNIOSKI: DOWÓD NA TO, ŻE W MANDARYNCE ZAWARTY JEST WĘGIEL

3 CEBULA OBSERWACJE: CEBULA NIE SPALIŁA SIĘ TYLKO SIĘ OKOPCIŁA WNIOSKI: CEBULA NIE ZAWIERA WĘGLA TYLKO Cebula jest zasobna w związki lotne zawie­ rające siarkę, a nazwane przez B. P. Tokina fitoncydami. Poza tym zawiera liczne witaminy, m.in. witaminę C (1833 mg%), B, (50 mg%), a także karotenoidy (4 mg%). Zawiera też kwasy cytrynowy i jabłkowy, olejek lotny, cukrowce (1011%), w tym jedno- i kilkucukrowce, wśród których występują glukoza, fruk­toza, sacharoza i maltoza; ponadto zawiera flawonoidy spireozyd i różne związki kwercetyny: kwercetyno-3-glukozyd, kwercetyno-3,4- dig!ukozyd i kwercetyno-7,4-diglukozyd. Szczególnie dużo flawonoidów występuje w łuskach cebuli (do 8%). Popiół cebuli zawiera 17 mikroelementów (dane Akademii Nauk ZSRR). Zawartość różnych składników biochemicznych i substancji czynnych w cebuli jest zróżnicowana i zależy od odmiany, warun­ków klimatycznych i glebowych, a także od stosowanych zabie­ gów agrotechnicznych.

4 RY Ż OBSERWACJE: RYŻ SPALIŁ SIĘ (ZROBIŁ SIĘ CZARNY) WNIOSKI: W SKŁAD RYŻU WCHODZI WĘGIEL

5 SER Ż Ó Ł TY OBSERWACJE: SER ŻÓŁTY SPALIŁ SIĘ (ZROBIŁ SIĘ CZARNY) WNIOSKI: SER ŻÓŁTY ZAWIERA SKŁADNIK WĘGLA

6 DZIĘKUJ Ę ZA UWAGĘ EDYTA ZYCH


Pobierz ppt "MANDARYNKA OBSERWACJE: SKÓRKA MANDARYNKI SPALIŁA SIĘ (ZROBIŁA SIĘ CZARNA) WNIOSKI: DOWÓD NA TO, ŻE W MANDARYNCE ZAWARTY JEST WĘGIEL."

Podobne prezentacje


Reklamy Google