Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

PLANOWANIE KARIERY ZAWODOWEJ "Jeśli przez całe swoje życie zawodowe robiłeś jedno, to znaczy że nigdy nie dowiedziałeś się, kim byłeś." Peter Drucker.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "PLANOWANIE KARIERY ZAWODOWEJ "Jeśli przez całe swoje życie zawodowe robiłeś jedno, to znaczy że nigdy nie dowiedziałeś się, kim byłeś." Peter Drucker."— Zapis prezentacji:

1 PLANOWANIE KARIERY ZAWODOWEJ "Jeśli przez całe swoje życie zawodowe robiłeś jedno, to znaczy że nigdy nie dowiedziałeś się, kim byłeś." Peter Drucker

2

3 Wstęp Decyzje dotyczące wyboru zawodu, czy też zaplanowania zawodowej kariery są jednymi z ważniejszych decyzji w życiu człowieka. Od nich zależy nasze życie i to co chcemy w nim osiągnąć. Decyzje dotyczące wyboru zawodu, czy też zaplanowania zawodowej kariery są jednymi z ważniejszych decyzji w życiu człowieka. Od nich zależy nasze życie i to co chcemy w nim osiągnąć.

4 ???????

5

6

7 Skutki nietrafnego wyboru, mało świadomych decyzji to: niepodejmowanie pracy w wyuczonym zawodzie (strata czasu, po co się tego uczyć, skoro nam nie odpowiada), niepodejmowanie pracy w wyuczonym zawodzie (strata czasu, po co się tego uczyć, skoro nam nie odpowiada), niska jakość wykonywanej pracy (z powodu braku uzdolnień czy zainteresowań w tym kierunku), niska jakość wykonywanej pracy (z powodu braku uzdolnień czy zainteresowań w tym kierunku), brak satysfakcji z pracy, brak satysfakcji z pracy, napięcie psychiczne (gdy stwierdzamy, że praca nie sprawia nam przyjemności, że przerasta nasze możliwości, czy przeciwnie - że nas nudzi). napięcie psychiczne (gdy stwierdzamy, że praca nie sprawia nam przyjemności, że przerasta nasze możliwości, czy przeciwnie - że nas nudzi).

8 Czynniki planowania kariery zawodowej Poznanie siebie (czynniki wewnętrzne), Poznanie siebie (czynniki wewnętrzne), Poznanie zawodów, rynku pracy (czynniki zewnętrzne), Poznanie zawodów, rynku pracy (czynniki zewnętrzne), Konfrontacja tych dwóch czynników, Konfrontacja tych dwóch czynników, Właściwe zaplanowanie kariery, czyli określenie drogi rozwoju zawodowego, w tym znalezienie ścieżek kształcenia prowadzących do wybranego zawodu (grupy zawodów). Właściwe zaplanowanie kariery, czyli określenie drogi rozwoju zawodowego, w tym znalezienie ścieżek kształcenia prowadzących do wybranego zawodu (grupy zawodów).

9 Poznanie siebie= realnie spojrzenie Zainteresowania; Zainteresowania; Uzdolnienia; Uzdolnienia; Umiejętności; Umiejętności; Temperament; Temperament; Cechy charakteru; Cechy charakteru; Wartości; Wartości; Stan zdrowia Stan zdrowia

10 Czynniki zewnętrzne Warunki rynku lokalnego (zapotrzebowania na zawody); Warunki rynku lokalnego (zapotrzebowania na zawody); Poznanie zawodów; Poznanie zawodów; Poznanie ścieżek kształcenia i możliwości w swoim mieście Poznanie ścieżek kształcenia i możliwości w swoim mieście

11 Dziękuję za uwagę


Pobierz ppt "PLANOWANIE KARIERY ZAWODOWEJ "Jeśli przez całe swoje życie zawodowe robiłeś jedno, to znaczy że nigdy nie dowiedziałeś się, kim byłeś." Peter Drucker."

Podobne prezentacje


Reklamy Google