Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wolontariat 50+. Pomorskie razem w działaniu! Monika Popow Fundacja Inicjatyw Społecznych Się Zrobi!

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wolontariat 50+. Pomorskie razem w działaniu! Monika Popow Fundacja Inicjatyw Społecznych Się Zrobi!"— Zapis prezentacji:

1 Wolontariat 50+. Pomorskie razem w działaniu! Monika Popow Fundacja Inicjatyw Społecznych Się Zrobi!

2 Nasza misja Misją Fundacji jest wspieranie rozwoju równego, różnorodnego, tolerancyjnego społeczeństwa poprzez działania edukacyjne, kulturalne, badawcze i rzecznicze.

3 Wartości Równe prawa oraz szanse, sprawiedliwość społeczna - to wartości, które są nam najbliższe. Do ich realizacji potrzebna jest współpraca i wiara, że zmiany są możliwe

4 Wolontariat 50+. Pomorskie – razem w działaniu! to projekt Fundacji Inicjatyw Społecznych Się Zrobi!, którego celem jest rozwój wolontariatu osób 50+ w województwie pomorskim, ze szczególnym uwzględnieniem Trójmiasta i powiatu bytowskiego.

5 Założenia projektu indywidualne podejście do każdej osoby i organizacji, jak również obszaru – Trójmiasta oraz powiatu bytowskiego; uwzględnienie specyfiki poszczególnych grup społecznych; wzmacnianie potencjałów.

6 Cele projektu: 1.Dostarczenie osobom 50+ (20 uczestnikom z Trójmiasta i 20 uczestnikom z powiatu bytowskiego) wiedzy, umiejętności i motywacji do zaangażowania się w wolontariat oraz zwiększenie liczby wolontariuszy 50+ na tym obszarze za pomocą aktywizujących, interaktywnych warsztatów oraz mentoringu. 2. Dostarczenie organizacjom pozarządowym i instytucjom publicznym (15 podmiotom z Trójmiasta i 10 podmiotom z powiatu bytowskiego) wiedzy na temat organizacji wolontariatu 50+ i zwiększenie liczby organizacji współpracujących z wolontariuszami 50+, za pomocą specjalistycznych szkoleń i mentoringu. 3.Popularyzacja wolontariatu 50+ i upowszechnienie modelu i powiecie bytowskim wśród innych osób, podmiotów i decydentów, za pomocą konferencji promującej wolontariat 50+ oraz publikacji skierowanej do potencjalnych wolontariuszy 50+ i potencjalnych organizatorów wolontariatu 50+ z województwa pomorskiego.

7 Działania 1.Warsztaty dla osób 50+ w Bytowie i Gdańsku 2.Szkolenia dla organizacji i instytucji w Bytowie i Gdańsku 3.Wspieranie podjętych inicjatyw wolontariackich, mentoring 4.Konferencja w Gdańsku 5.Publikacja

8 Warsztaty dla osób 50+ warsztaty aktywizacji społecznej; podstawowe informacje o wolontariacie; stworzenie indywidualnego profilu wolontariusza warsztaty psychologiczne; wzmacnianie umiejętności określonych w profilu wolontariusza; podstawowe informacje o instytucjach oraz organizacjach pozarządowych działających na danym terenie.

9 Warsztaty dla organizacji i instytucji podstawowe informacje o wolontariacie; specyfika wolontariatu 50+; zarządzanie pracą wolontariuszy 50+; szkolenie i motywowanie wolontariuszy 50+; wspieranie podjętych inicjatyw wolontariackich, mentoring.

10 Szkolenia dla osób 50+ oraz organizacji i instytucji

11

12

13

14

15

16

17 Partnerzy projektu

18 Kontakt Fundacja Inicjatyw Społecznych Się Zrobi! www.siezrobi.org fundacja@siezrobi.org Monika Popow monika.popow@siezrobi.org

19 Dziękuję za uwagę


Pobierz ppt "Wolontariat 50+. Pomorskie razem w działaniu! Monika Popow Fundacja Inicjatyw Społecznych Się Zrobi!"

Podobne prezentacje


Reklamy Google