Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

To temat przewodni zajęcia otwartego, przeprowadzonego przez Nauczyciela Punktu przedszkolnego Wesoła Pszczółka 3 grudnia 2011 roku POZNAJEMY TRADYCJE.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "To temat przewodni zajęcia otwartego, przeprowadzonego przez Nauczyciela Punktu przedszkolnego Wesoła Pszczółka 3 grudnia 2011 roku POZNAJEMY TRADYCJE."— Zapis prezentacji:

1 To temat przewodni zajęcia otwartego, przeprowadzonego przez Nauczyciela Punktu przedszkolnego Wesoła Pszczółka 3 grudnia 2011 roku POZNAJEMY TRADYCJE ANDRZEJKOWE - DZIS BĘDZIEMY WRÓZYĆ SOBIE

2 Zajęcia otwarte dla rodziców to jedna z bardzo cennych form współpracy ze środowiskiem rodzinnym, realizowanych rzez nauczycieli naszych Punktów przedszkolnych. W trakcie obserwacji zajęcia, prowadzonego przez nauczyciela rodzice mają, bowiem, możliwość bezpośredniego zapoznania się z poziomem kompetencji, możliwości i osiągnięć dziecka w ramach aktywności zaplanowanych przez nauczyciela. Obserwacje rodziców i nauczyciela są także źródłem cennych informacji z punktu widzenia planowania kierunków dalszej wspólnej współpracy na rzecz rozwijania zainteresowań dziecka, doskonalenia jego możliwości i zaspakajania potrzeb rozwojowych. Uczestnicząc w takim zajęciu rodzice mają również możliwość zapoznania się z wybranymi metodami i formami pracy, stosowanymi przez nauczyciela w pracy wychowawczo –dydaktycznej. Zajęcia takie nauczyciele wszystkich Punktów przedszkolnych realizują w ramach Rocznych planów pracy - w obszarze : Harmonogramy współpracy ze środowiskiem rodzinnym co najmniej 2 razy w roku. Zapraszamy do udziału w kolejnych zajęciach. Dyrektor Pedagogiczny

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14 Cele postawione przez nauczyciela w tym zajęciu stanowią realizację treści programowych Programu Nasze przedszkole w odniesieniu do celów i obszarów Podstawy programowej wychowania przedszkolnego: 1. Kształtowanie umiejętności społecznych dzieci: współpracy i porozumiewania się z dorosłymi i dziećmi w zabawie i w sytuacjach zadaniowych. 2.Kształtowanie u dzieci poczucia przynależności społecznej (grupy rówieśniczej i wspólnoty narodowej) poprzez budowanie zakresu doświadczeń i wiadomości z zakresu wybranych tradycji. 3.Tworzenie płaszczyzn integracji wychowanków wokół obranego celu działania.


Pobierz ppt "To temat przewodni zajęcia otwartego, przeprowadzonego przez Nauczyciela Punktu przedszkolnego Wesoła Pszczółka 3 grudnia 2011 roku POZNAJEMY TRADYCJE."

Podobne prezentacje


Reklamy Google