Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Słowo wstępu… Od stycznia 2010 roku Przedszkole Miejskie nr 40 w Rudzie Śląskiej po raz pierwszy przystąpiło do realizacji programu przedszkolnej edukacji.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Słowo wstępu… Od stycznia 2010 roku Przedszkole Miejskie nr 40 w Rudzie Śląskiej po raz pierwszy przystąpiło do realizacji programu przedszkolnej edukacji."— Zapis prezentacji:

1 Słowo wstępu… Od stycznia 2010 roku Przedszkole Miejskie nr 40 w Rudzie Śląskiej po raz pierwszy przystąpiło do realizacji programu przedszkolnej edukacji antynikotynowej – „Czyste powietrze wokół nas" organizowanego przez Państwową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Rudzie Śląskiej. Powołane do koordynacji i realizacji programu osoby wzięły udział w szkoleniach i warsztatach organizowanych przez PSSE oraz MOPiIS w Rudzie Śląskiej w celu zdobycia niezbędnych informacji wykorzystywanych w trakcie realizacji programu.

2 Głównymi założeniami projektu były: 1
Głównymi założeniami projektu były: 1. Wzrost kompetencji rodziców w zakresie ochrony dzieci przed ekspozycją na dym tytoniowy. 2. Zwiększenie umiejętności dzieci w zakresie radzenia sobie w sytuacjach, gdy przebywają w zadymionych pomieszczeniach lub, gdy dorośli palą przy nich tytoń.

3 Cele szczegółowe: 1.Wykształcenie umiejętności rozpoznawania różnych źródeł dymów. 2. Wykształcenie umiejętności rozpoznawania różnych dymów, „wydobycie” dymu papierosowego. 3. Zwiększenie wrażliwości dzieci na szkodliwość dymu papierosowego. 4. Zwiększenie wiedzy na temat skutków palenia papierosów. 5 .Zwiększenie wrażliwości dzieci na miejsca, w których mogą być narażane na dym.

4 Program realizowany był w oparciu o pięć scenariuszy zajęć z dziećmi pięcio i sześcioletnimi. Poszczególne zajęcia skoncentrowane były na pobudzaniu oraz stymulowaniu różnych form aktywności dziecka oraz zabawy twórczej. Tematyka zrealizowanych zajęć: 1. Wycieczka – obserwacja środowiska. 2. Co i dlaczego dymi? 3. Jak się czuję kiedy dymi papieros? 4. Co się dzieje, gdy ludzie palą papierosy? 5. Jak unikać dymu papierosowego?

5 Kolejną formą realizacji programu był cykl zajęć dydaktycznych skierowany do dzieci, składający się z 5 zajęć warsztatowych, których tematykę wymieniono w powyżej przedstawianych slajdach.

6 Wycieczka – uwarunkowanie uwagi dzieci na źródła i rodzaje dymu, poprzez obserwację w środowisku.

7 Co i dlaczego dymi?- zwiększenie wiedzy dziecka w zakresie: zlokalizowania różnych źródeł dymu, określenia różnych rodzajów dymów i przyczyn wydobywania się dymów.

8 Jak się czuję kiedy dymi papieros
Jak się czuję kiedy dymi papieros? - zwiększenie wiedzy dotyczącej szkodliwości dymu papierosowego.


Pobierz ppt "Słowo wstępu… Od stycznia 2010 roku Przedszkole Miejskie nr 40 w Rudzie Śląskiej po raz pierwszy przystąpiło do realizacji programu przedszkolnej edukacji."

Podobne prezentacje


Reklamy Google