Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

mianownik kreska ułamkowa licznik < 1 = 4 4 Ułamek można rozszerzyć, mnożąc jego licznik i mianownik przez tę samą liczbę różną od zera.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "mianownik kreska ułamkowa licznik < 1 = 4 4 Ułamek można rozszerzyć, mnożąc jego licznik i mianownik przez tę samą liczbę różną od zera."— Zapis prezentacji:

1

2 mianownik kreska ułamkowa licznik < 1

3 = 4 4 Ułamek można rozszerzyć, mnożąc jego licznik i mianownik przez tę samą liczbę różną od zera.

4 = 3 3 Ułamek można skrócić licznik i mianownik ułamka dzielimy przez ta samą liczbę różną od zera.

5 Jeżeli ułamki mają jednakowe liczniki,to ten ułamek jest większy, którego mianownik jest mniejszy. > Jeżeli ułamki mają jednakowe mianowniki, to ten ułamek jest większy,którego licznik jest większy. > Porównywanie

6 + = = = 1 Dodajemy do siebie liczniki a mianowniki pozostają bez zmian. Szukamy wspólnego mianownika (najmniejszego) następnie mnożymy licznik razy mianownik. + = = 1

7 Odejmuje licznik od licznika a mianownik pozostaje bez zmian. - = Mnożymy mianownik razy mianownik, następnie mnożymy licznik razy mianownik i odejmujemy liczniki mianownik pozostaje bez zmian. - =

8 Liczbę całkowitą przez ułamek Liczbę całkowitą mnożymy przez licznik ułamka mianownik pozostaje bez zmian. Ułamek przez ułamek Mnożymy licznik przez licznik i mianownik przez mianownik. Liczbę mieszaną przez ułamek Zmieniamy liczby mieszaną na ułamek niewłaściwy i postępujemy jak wyżej.

9 := = Odwrotnością ułamka jest ułamek.Dzielenie ułamków zwykłych to mnożenie pierwszego ułamka przez odwrotność pierwszego.

10 Wykonała: Julia Świątek z klasy 5 Informacje zostały zawarte z zeszytu przedmiotowego.


Pobierz ppt "mianownik kreska ułamkowa licznik < 1 = 4 4 Ułamek można rozszerzyć, mnożąc jego licznik i mianownik przez tę samą liczbę różną od zera."

Podobne prezentacje


Reklamy Google