Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Lekcja 23.04.13r. Lekcja 23.04.13r. Temat: Skracanie i rozszerzanie ułamków. Cele ogólne: poznanie sposobu rozszerzania i skracania ułamków zwykłych, kształcenie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Lekcja 23.04.13r. Lekcja 23.04.13r. Temat: Skracanie i rozszerzanie ułamków. Cele ogólne: poznanie sposobu rozszerzania i skracania ułamków zwykłych, kształcenie."— Zapis prezentacji:

1 Lekcja 23.04.13r. Lekcja 23.04.13r. Temat: Skracanie i rozszerzanie ułamków. Cele ogólne: poznanie sposobu rozszerzania i skracania ułamków zwykłych, kształcenie umiejętności rozszerzanie i skracania ułamków zwykłych, kształcenie umiejętności logicznego myślenia i analizowania uzyskanych rozwiązań, kształcenie umiejętności stosowania środków i narzędzi TIK na lekcji.

2 Przygotuj trzy prostokątne kartki papieru tej samej wielkości.

3 Pierwszą kartkę złóż na dwie równe części.

4 Drugą kartkę złóż na cztery równe części.

5 Trzecią kartkę złóż na osiem równych części.

6 Pokoloruj połowę każdej kartki. Zapiszmy ułamki opisujące zamalowaną część kartki

7 Ułamki, które opisują tę samą część są sobie równe.

8 Ułamek równy danemu możemy otrzymać przez: rozszerzanie lub skracanie

9 Zapamiętaj!!! Jeżeli licznik i mianownik ułamka pomnożymy przez tę samą liczbę, różną od zera, to mówimy, że rozszerzyliśmy ułamek. Jeżeli licznik i mianownik ułamka podzielimy przez tę samą liczbę, różną od zera, to mówimy, że skróciliśmy ułamek.


Pobierz ppt "Lekcja 23.04.13r. Lekcja 23.04.13r. Temat: Skracanie i rozszerzanie ułamków. Cele ogólne: poznanie sposobu rozszerzania i skracania ułamków zwykłych, kształcenie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google